Menu

Rząd ma dziś przyjąć Narodowy Program Szczepień

Podczas dzisiejszych obrad rząd ma przyjąć uchwałę dotyczącą Narodowego Programu Szczepień; celem strategicznym Programu jest zapanowanie nad epidemią w 2021 roku - podkreślał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
 
Rząd ma dziś przyjąć Narodowy Program Szczepień
Projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 rząd ogłosił w minionym tygodniu. Według założeń, celem Programu jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.
 
Zaszczepienie ma być potwierdzone w specjalnym systemie, a pacjent otrzyma też zaświadczenie, umożliwiające korzystanie z ułatwień. W projekcie przewidziano m.in., że osoby zaszczepione będą mogły bez dodatkowych testów korzystać z usług zdrowotnych w publicznej służbie zdrowia i nie będą uwzględniane w limitach dotyczących spotkań towarzyskich. Nie będą także musiały odbywać kwarantanny w wypadku kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Do soboty można było zgłaszać uwagi do dokumentu.
 
- Pan prezydent jeszcze pewne propozycje przedłożył. My roześlemy ten dokument do członków Rady Ministrów. We wtorek mam nadzieję, że Rada Ministrów w formie uchwały przyjmie Narodowy Program Szczepień - mówił szef KPRM. Jak zaznaczył, Program ma szansę zadziałać tylko wtedy, kiedy stanie się "naprawdę narodowym, absolutnie masowym programem", który ponad wszelkimi podziałami połączy wszystkie środowiska w celu przeprowadzenia masowych szczepień.
 
 
Według ministra szczepienia mają pozwolić osiągnąć cel strategiczny, czyli zapanowanie nad epidemią w 2021 r. 
 
Adam Niedzielski poinformował, że udało się osiągnąć deklarowaną liczbę ponad 8 tys. zespołów odpowiedzialnych za szczepienia na Covid-19; obecnie trwa ich weryfikacja i "nanoszenie ich na mapę".
 
- Jeszcze nie mamy gotowej prezentacji, ale myślę, że w okolicach środy, najpóźniej czwartku przedstawimy ją - zapowiedział minister.
 
Dworczyk niedawno przekazał, że firma Pfizer zadeklarowała, iż w styczniu do Polski trafi około 1 mln 100 tys. dawek szczepionki na Covid-19. 

adm
foto: ilustracyjne
źródło: PAP
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy (15 grudnia 2020 15:58)
Cytuję użytkownika: Filosemita
Ciekawe kto tu jeszcze wierzy w dobrą wolę Żydokomuny : ). Tak to działa od n-lat, pieniądze na bieżąco wpływające do kasy rozkradają, a na wydatki publiczne zapożyczają u swoich talmudycznych kuzynów. To musiało prowadzić do ludobójstwa. A oto właśnie ludobójstwo nadchodzi.
Ty następny propagandzisto zostaniesz zgłoszony ,tak jak twój poprzednik zasrany analityk medyczny!
Filosemita (15 grudnia 2020 13:57)
Ciekawe kto tu jeszcze wierzy w dobrą wolę Żydokomuny : ). Tak to działa od n-lat, pieniądze na bieżąco wpływające do kasy rozkradają, a na wydatki publiczne zapożyczają u swoich talmudycznych kuzynów. To musiało prowadzić do ludobójstwa. A oto właśnie ludobójstwo nadchodzi.
TW. (15 grudnia 2020 12:19)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
POLACY NA CO CZEKACIE ??? MUSIMY SIĘ ZBROIĆ I ZROBIĆ POWSTANIE !!! ALBO MY ICH ZLIKWIDUJEMY ALBO ONI NAS I NASZE RODZINY ZASZCZEPIĄ = ZAMORDUJĄ Z PREMEDYTACJĄ. Ministerstwo "zdrowia" = ministerstwo zagłady, zabrania leczenia tanim, sprawdzonym lekiem z opracowanym schematem leczenia, za to NAKAZUJĄ szczepienie gównem, które jest nie sprawdzone, producenci zażądali zwolnienia z wszelkiej odpowiedzialności, a Szwajcaria odmówiła eksterminacji swojej ludności.
Komentarz zgłoszony ! Powód nawoływanie do czynów karalnych.Bezpodstawne zarzuty wobec Ministerstwa Zdrowia
analityk medyczny (15 grudnia 2020 10:37)
POLACY NA CO CZEKACIE ??? MUSIMY SIĘ ZBROIĆ I ZROBIĆ POWSTANIE !!! ALBO MY ICH ZLIKWIDUJEMY ALBO ONI NAS I NASZE RODZINY ZASZCZEPIĄ = ZAMORDUJĄ Z PREMEDYTACJĄ. Ministerstwo "zdrowia" = ministerstwo zagłady, zabrania leczenia tanim, sprawdzonym lekiem z opracowanym schematem leczenia, za to NAKAZUJĄ szczepienie gównem, które jest nie sprawdzone, producenci zażądali zwolnienia z wszelkiej odpowiedzialności, a Szwajcaria odmówiła eksterminacji swojej ludności.
analityk medyczny (15 grudnia 2020 10:33)
https://wprawo.pl/wiceminister-sprawiedliwosci-amantadyna-dziala-na-covid-jestem-przykladem-rzecznik-mz-nie-mozemy-rekomendowac-terapii/ ; rzecznik Ministerstwa Zagłady Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że „nie ma na dziś badań klinicznych na szeroką skalę, której potwierdziłyby z jednej strony skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19, a z drugiej strony bezpieczeństwo takiej terapii”. – Więc my jako Ministerstwo Zdrowia nie możemy rekomendować terapii, które nie są przetestowane
pawel (15 grudnia 2020 10:23)
Zapomniał dodać Kraska "na ekranach telewizorów zaszczepimy polityków , medyków , celebrytów , sportowców ....... witaminami" - i jak im to udowodnicie ? Bo fiolka będzie opisana banderolą pfizera czy innego gówna ? Ja wierzę , wierzę , Małysz się pojawi przecież , jak to taki dobry uczciwy sportowiec przecież nie skłamałby , zresztą wtelewizji TVN i TVP1-2 się zawsze pokazuje prawdę.
pawel (15 grudnia 2020 10:15)
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska #### niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa”. – W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością – zauważył wiceszef resortu zdrowia. – Powinniśmy dać przykład Polakom, że warto się szczepić. Nawet, jeśli przechorowaliśmy i jestem tzw. „ozdrowieńcami” nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy – ocenił Kraska. Zapowiedział, że w kampanii promującej szczepienie na COVID-19 wezmą udział zarówno lekarze, politycy, jak i celebryci.
pawel (15 grudnia 2020 10:10)
Kto jest odpowiedzialny za ten przyrost zgonów w 2020 roku ? Ci wszyscy którzy namawiali polityków do zastosowania reżimu sanitarnego we wszystkich dziedzinach życia , od służby zdrowia po gospodarkę - więc przypominam listę ekspertów premiera Morawieckiego na których RM się wzorowała przy podejmowaniu tych tragicznych decyzji izolacyjnych ### https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25983718,kto-doradza-szumowskiemu-w-kwestii-obostrzen-mamy-liste-ekspertow.html
pawel (15 grudnia 2020 10:03)
Przez pierwszych 11 miesięcy 2020 w Polsce zmarło ponad 425 tys. osób. Dla porównania, w całym 2018, dotychczas najgorszym w czasach powojennych, umarło w naszym kraju ok. 414 tys. osób. W 2019 zmarło w Polsce blisko 411 tys. osób. W listopadzie 2019 w Polsce zmarło ok. 32,8 tys. osób. Prawie 64,3 tys. śmierci w listopadzie 2020 oznacza więc skok o niemal 96 proc.W aż siedmiu regionach Polski zmarło ponad dwukrotnie więcej osób niż rok temu. Najgorzej sprawa miała się na południu i wschodzie kraju. W województwie podkarpackim w listopadzie zmarło o blisko 118 proc. więcej osób niż rok temu, w opolskim, lubelskim i małopolskim wzrost wyniósł ok. 113 proc., a w podlaskim i świętokrzyskim ok. 110 proc.
pawel (15 grudnia 2020 9:59)
Największy covidowy szpital tymczasowy w woj. śląskim powstał w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Docelowo miał być gotowy na przyjęcie 500 zakażonych koronawirusem, w tym 100 osób, które wymagały terapii respiratorem. Szacowano, że urządzenie placówki będzie kosztować 10 do 12 mln zł.W szpitalu tymczasowym w Katowicach jest obecnie 16 pacjentów (stan na 14 grudnia - red.) - niestety pierwszy pacjent z 1 grudnia nadal wymaga hospitalizacji. Od początku działania szpitala przyjęto w sumie 27 pacjentów. Choć szpital nie leczy, to zarabia tj. za dobową dostępność jednego łóżka - 822,42 zł, opłata ryczałtowa za dobową dostępność jednego stanowiska do wentylacji mechanicznej - 3 773,70 zł, a także gotowość do udzielania świadczeń w punkcie przyjęć - 18 299 zł za dobę.#### Ładnie nasz minister zdrowia finansista z szefem NFZ wydają pieniążki na lewo i prawo.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   szczepienia  |   szczepionka  |   koronawirus  |   covid  |   Narodowy Program Szczepień  |  

Jest ślisko. Na wałbrzyskich drogach pokazały się piaskarki

Ukradł samochód,bo... chciał w nim zamieszkać

My już kupiliśmy choinkę. A Ty ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij