Menu

Elektryczny radiowóz w wałbrzyskiej policji

Nowe samochody elektryczne dla dolnośląskiej policji - jeden trafi do Wałbrzycha i będzie to najprawdopodobniej radiowóz elektryczny. Koszt nowych aut to ponad 2 miliony złotych. 

Elektryczny radiowóz w wałbrzyskiej policji
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe samochody - 16 radiowozów, w tym 4 elektryczne. Nowe auta to pojazdy marek Kia, Hyundai, Volkswagen i Kawasaki (furgon, i auta osobowe o pojemności od 1500 cm³ do 2000 cm³, poza samochodami elektrycznymi i Kawasaki). Auta trafią do komend miejskich we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Głogowie, Świdnicy i Złotoryi. Wałbrzych otrzyma prawdopodobnie radiowóz elektryczny. 
 

 
Samochody, będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej. Komenda w Złotoryi otrzyma specjalny pojazd marki Kawasaki Mule, który będzie wykorzystywany  w trudno dostępnych miejscach, między innymi w terenach leśnych.

 
 
12 samochodów zostało kupionych ze środków Komendy Głównej Policji dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego (50% na 50%). Z kolei samochody elektryczne zostały sfinansowane przez KGP i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (50% na 50%). Całkowity koszt 16 samochodów to ponad 2,1 mln złotych.
 
 


adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polsk Podziemna 2.0 (17 grudnia 2020 20:12)
Kupują raz do roku nowe radiowozy i obstawiają ulicę Kaczorowi. Czy ostatnio kupili choć jedną karetkę? Na cały Wałbrzych jest bodajże 5 karetek...
Ewa (16 grudnia 2020 15:30)
Cytuję użytkownika: Jolka
Ciekawe kto za to płaci... może protestujące kobiety?
Bardzo dobrze że mają nowe samochody.Dxiei mnie jedno że Państwo nie reaguje na protesty chamskich dziewek!W jakim kraju ja żyję?Profanacja tego co dla ludzi wierzących jest ważne.Teraz idiotki zmieniając treść kolęd , śpiewają ma ulicach !Chanba dla nich i tych,którzy ich spłodzili.Pogonic bydło !
Jolka (16 grudnia 2020 12:50)
Ciekawe kto za to płaci... może protestujące kobiety?

Dodaj komentarz

samochody dla policji  |   policja  |   997  |   112  |   Wałbrzych  |   radiowóz elektryczny  |  

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend

Piesza potrącona na pasach, była pijana

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij