Menu

Pomoc Księżnej Lilli – ultrasonograf dla hospicjum

Księżna Lilli von Pless, żona księcia Bolko przekazała pod koniec roku hojny datek na rzecz hospicjum w Wałbrzychu. Jest to ultrasonograf

Pomoc Księżnej Lilli – ultrasonograf dla hospicjum
W ramach permanentnego projektu Princess Lilli’s Help, książęca rodzina Hochberg von Pless wspiera finansowo wałbrzyskie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Z przekazanych środków zostanie sfinansowany zakup niezbędnego hospicjum ultrasonografu.
 
Odwiedziny w  wałbrzyskim Hospicjum im. Św. Jana Pawła II są obowiązkowym punktem w programie dorocznej, książęcej wizyty po Śląsku. Ostatni raz księżna Marie Elisabeth von Pless (używająca imienia Lilli) spotkała się z zarządem, lekarzami i pacjentami placówki we wrześniu. Obostrzenia związane z pandemią sprawiły, że rozmowy z tymi ostatnimi odbyły się ze sporego dystansu. 
 
 
Księżnej Lilli podczas wizyty towarzyszył córka baronówna Johanna Schenk von Stauffenberg  i wnuczka Marie Stander. Wsparcie finansowe trafia do Wałbrzycha w ramach projektu Princess Lilli’s Help, który na terenie Polski koordynuje Fundacja Księżnej Daisy von Pless.
 
-Podczas każdej wizyty jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej w Hospicjum w Wałbrzychu. Czuje się tutaj miłość i poświecenie do pacjentów. Także warunki są doskonałe. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ta instytucja zasługuje na nasze wsparcie - wyjaśnia księżna Lilli von Pless.
 
- Przewodnikiem księżnej podczas odwiedzin w Hospicjum była jego energiczna prezes Renata Wierzbicka -Jesteśmy bardzo wdzięczni księżnej Lilli i wszystkim pozostałym darczyńcom za ich okazane serce. Dzięki Pomocy Księżnej Lilli możemy w końcu zakupić bardzo nam potrzebny ultrasonograf– mówi prezes Hospicjum Renata Wierzbicka.
 
 
Wałbrzyska placówka w hospicjum stacjonarnym opiekuję się obecnie 18 pacjentami. Prowadzi także opiekę w domach oraz sprawuje pieczę nad dziećmi, które straciły rodziców w wyniku przewlekłych chorób. W tym tygodniu jednostka ogłosiła jak co roku listę „Aniołów Hospicjum” gdzie przedstawiono 55 instytucji, firm i osób prywatnych które jej pomagają.
 
-Księżne von Pless, szczególnie Daisy i Ida zapisały swoją działalnością społeczną na ziemi wałbrzyskiej piękną kartę historii.  Dziękujemy rodzinie książęcej za zaufanie i zaangażowanie do  projektu Princess Lilli’s Help – wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn rzecznik prasowy Zamku Książ w Wałbrzychu i prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.
 
Nie chce on zdradzić jaką kwotę przekazali w tym roku na rzecz hospicjum Hochbergowie, ale potwierdza, że przelew ostały wykonany w Euro i miał kilka zer. 
Potrzebę prowadzenia dzielności charytatywnej na ziemi przodków wyraził i urzeczywistnił honorowy obywatel Wałbrzycha, Jego Książęca Wysokość Książe Bolko von Pless, hrabia von Hochberg i baron na Książu. Wynika ona z historycznych patronatów książęcych nad potrzebującymi.
 
Zamieszkali w Monachium arystokraci reprezentuje rodzinę, która rezydowała na zamku Książ przez ponad 430 lat. Książe Bolko von Pless jest wnukiem  księcia Jana Henryka XV von Hochberga i słynnej księżnej Daisy. Urodził się w 1936 roku w Monachium, a wczesne dzieciństwo spędził na zamku w Pszczynie. Księżna Lilli ( z domu Marie Elisabeth von Malaise) jest jego drugą żoną. W Niemczech prowadzi działalność charytatywną z ramienia Zakonu Rycerzy Maltańskich. 
 
info i foto: Zamek Książ w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Lupor (17 grudnia 2020 17:48)
Zapala się czerwona lampka na wspomnienie Rycerzy Maltańskich. Lokalni kontrolerzy.
Czocha nie ma duszy (16 grudnia 2020 20:02)
Nasz Zamek ma dusze i są nimi Książe Bolko i Księżna Lilli.

Dodaj komentarz

hospicjum  |   zamek  |   ksiaz  |   walbrzych  |   sonograf  |  

Już w ten weekend premiera teledysku zespołu Paranoja

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij