Menu

Inwestycje Wodociągów Wałbrzych

Wałbrzyskie Wodociągi prowadzą obecnie szereg inwestycji rozbudowując i modernizując swoją sieć. Sprawdzamy gdzie obecnie prowadzone są prace oraz plany na najbliższy czas.

Inwestycje Wodociągów Wałbrzych
Jak informuje kierownik działu inwestycji Wałbrzyskich Wodociągów Janusz Kuc, trzy prowadzone obecnie inwestycje to budowanie nowych odcinków sieci od podstaw. Na ul. Villardczyków uzbrajany jest teren inwestycyjny, gdzie niedawno firma z Wałbrzycha ogłosiła budowę nowej fabryki a w ostatnich dniach miasto sprzedało tam kolejną działkę inwestycyjną. Kolejny nowy odcinek sieci wodociągowej wzdłuż ul. Osiedle Stare połączy dzielnice Poniatów i Nowe Miasto. W samym Nowym Mieście powstanie też nowy odcinek wodociągu wzdłuż ul. 11 Listopada.
 
Tereny inwestycyjne przy ul. Villardczyków.
 
Przeważająca część inwestycji wodociągowych to jednak remont istniejącej sieci. Na finiszu są prace wzdłuż ul. Paderewskiego, gdzie wymieniono nie tylko główną instalację ale także przyłącza do nieruchomości. W tym rejonie planowane są także podobne prace na ul. Staszica i Kubeckiego.
 
Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej na ul. Paderewskiego dobiega końca.
 
 
Dobrą okazją do renowacji starych sieci są remonty dróg, gdy zrywana jest nawierzchnia i ułatwiony dostęp do rur.  Z takimi pracami mamy obecnie do czynienia na ul. 1 Maja, gdzie trwają przygotowania do budowy tzw. Trasy Sudeckiej.
 
W planach jest również remont instalacji na ul. Wrocławskiej na pograniczu Starego Zdroju i Piaskowej Góry, gdy tylko rozpocznie się remont tego odcinka drogi. W przygotowaniu są remonty sieci w ciągu ulic Moniuszki i Matejki w Śródmieściu. Nieco mniejsza inwestycja planowana jest także na ul. 3 Maja na Białym Kamieniu.
 
Długo oczekiwany remont ul. 1 Maja rozpoczał się od wymiany sieci wodociągowych.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ewangiel (19 grudnia 2020 0:18)
I ci ze prowadza?za to placimy ciezkie pieniadze wiec zadnej laski nie robia tylko zeby woda znowu nie podrozala bo ceny jak w skandynawii.
Szuwarek (18 grudnia 2020 11:18)
Należy czytać: woda znowu podrożeje.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   wodociagi  |   inwestycje  |   kanalizacja  |   woda  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij