Boguszów-Gorce: Wybory burmistrza na wiosnę ?

Jest postanowienie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie protestu wyborczego. Oznacza to, że wybory na burmistrza Boguszowa-Gorc mogą się w końcu odbyć, a komisarz musi podać ich datę. 

Przypomnijmy, że od referendum, w którym odwołano z funkcji burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. mija już pół roku. Jacek C. jest oskarżony m.in. o korupcję, podczas pełnienia funkcji starosty wałbrzyskiego, działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i przyjęcie łapówki jako burmistrz w kwocie 70 tys. zł. 
 
Mieszkańcy odwołali go ze stanowiska  3904 głosami na 3992 oddanych. Frekwencja wyniosła 33,17 %. 
 
Protest wyborczy został złożony przez jednego z mieszkańców Boguszowa-Gorc, który nie zgadzał się z wynikiem referendum. Chodzi o oddane głosy. 
 
Co decyzja sądu oznacza dla Boguszowa Gorc? Postanowienie sądu komentuje radny opozycji, jeden z organizatorów referendum po aresztowaniu Jacka C. 
 
- Oznacza to, że wreszcie komisarz wyborczy ogłosi kalendarz wyborów. Komisarz, który zasiada w urzędzie jest po to, aby te wybory przeprowadzić. Zająć się tym, do czego został powołany. - mówi radny, Daniel Geming. 
 
 
Kiedy odbędą się wybory na burmistrza?
 
- Ustawa mówi o terminie 60 dni od wydania postanowienia przez sąd. Można liczyć na to, że początek marca, koniec lutego będą wybory. - mówi radny, Daniel Geming. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno