Pobili policjantów - grozi im 10 lat więzienia

Dwóch mężczyzn z Pastuchowa (województwo dolnośląskie) odpowie przed sądem za pobicie policjantów. Mężczyźni przyznają się do winy, ale jak twierdzą – całego wydarzenia nie pamiętają, ze względu na to, że pili alkohol. 

Do pobicia doszło podczas interwencji. Policjanci (funkcjonariusz i funkcjonariuszka) zostali pobici pięściami. Jednego z mężczyzn zatrzymano od razu, a drugi, który uciekł również został szybko złapany. 
 
Jak informował  Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy w rozmowie z tvn24  - W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy przedstawiono im zarzuty dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, którzy podjęli interwencję w związku z informacją o dotkliwym pobiciu mężczyzny, do którego miało dojść wcześniej. Podejrzani usłyszeli też zarzut znieważenia policjantów.
 
Jak informuje portal tvn24 - Paweł S. usłyszał zarzut zmuszania policjanta do zaniechania czynności służbowej, a jego syn zarzut pobicia mężczyzny, którego dopuścić się miał przed przyjazdem patrolu i przed atakiem na mundurowych. 
 
Zarzuty wobec mężczyzn nie zmieniły się. W przygotowaniu oskarżenia brano udział m.in. nagrania, które pojawiły się w sieci. Mężczyznom grozi 10 lat więzienia. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno