Trzy wypadki w tym samym miejscu

Na wjeździe do Głuszycy - od strony Nowej Rudy – w tym samym miejscu doszło do trzech poważnie wyglądających zdarzeń. Policja apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach.

Około godziny 12:00 wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o wypadku drogowym na wjeździe do Głuszycy od strony Nowej Rudy. Na miejscu szybko okazało się, że w ciągu dwóch godzin w tym samym miejscu doszło do nietypowego zbiegu trzech zdarzeń drogowych. 
 
Funkcjonariusze ustalili, że najpierw – około godziny 10:00 – 31-letni kierowca Audi jechał za szybko, zjechał pojazdem z jezdni i wylądował na pobliskich polach. Kiedy mieszkaniec powiatu kłodzkiego oczekiwał na lawetę, około godziny 12:00 w tym samym miejscu, z tej samej przyczyny, w poślizg wpadł 41-letni kierujący Seatem.
 
 
Prowadzony przez kolejnego mieszkańca powiatu kłodzkiego samochód wjechał do rowu, a następnie już kompletnie rozbity wrócił się na jezdnię i stanął na kołach. Widząc to zdarzenie, 31-latek ruszył na pomoc 41-latkowi i wtedy... przejeżdżająca drogą 65-latka (również z powiatu kłodzkiego), nieprawidłowo omijając pojazd, najechała na stopę udzielającego pomocy 31-latka.
 
Mężczyzna doznał poważnego urazu nogi i trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalili , że wszyscy kierujący byli trzeźwi.
 
Policja apeluje
 
W związku z tymi zdarzeniami przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także ponownie wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.
 
Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
 
Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno