Menu

Fabryka Toyoty wspiera walkę z pandemią koronawirusa

W grudniu do szpitali w Oławie i Wałbrzychu trafiły dwa aparaty do tlenoterapii. kierownictwo fabryki Toyoty zdecydowało o przekazaniu szpitalowi w Wałbrzychu i Oławie aparatów wraz z niezbędnym wyposażeniem. 

Fabryka Toyoty wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Sprzęt wykorzystywany jest jako alternatywa dla respiratora dla osób znajdujących się w średniociężkim stanie, w którym sam tlen nie wystarcza, ale pacjent szpitala jeszcze nie kwalifikuje się do użycia respiratora.

 

- Staramy się skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie naszych fabryk, ale także wspierać lokalną społeczność w walce z pandemią. Wsparcie dla służby zdrowia w tym ciężkim czasie jest również wyrazem naszego uznania dla ofiarnej pracy całego personelu medycznego.”– podkreśla prezes fabryki Toyoty Dariusz Mikołajczak.
 
- Mamy nadzieję, że przekazywane środki ochrony, sprzęt czy dotacje finansowe pozwolą szybciej wrócić do zdrowia mieszkańcom regionu.– dodaje prezes Toyoty.
 
- Sprzęt który otrzymaliśmy, jest dla nas bardzo cenny i niezbędny w terapii pacjentów z zaburzeniami oddechowymi. Aparaty AIRVO 2 z powodzeniem wykorzystujemy w leczeniu pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2. Dzięki nim chorzy na COVID-19 mają szansę na wyleczenie bez konieczności intubacji i leczenia w ramach Oddziału Intensywnej Terapii.- podkreśla dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie Andrzej Dronsejko 
 
- Jest to dla nas duża pomoc, jak również daje nam to poczucie wielkiej solidarności społecznej, ale przede wszystkim szacunku i życzliwości do naszej pracy.  – dodaje dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu Mariola Dudziak.
 
To nie jedyne wsparcie udzielone do tej pory przez fabrykę Toyoty społeczności lokalnej w walce z koronawirusem. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Toyota  podczas pierwszej fali pandemii przekazała także 4000 tysięcy masek ochronnych i 100 litrów płynu dezynfekującego dla szpitali w Wałbrzychu, Świdnicy i Oławie.
 
 
Dodatkowo wiosną załoga fabryki wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego wspieranej między innymi przez Politechnikę Wrocławską. Przyłbice trafiły do lokalnych służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic. W ramach programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty” pracownicy Toyoty wraz z rodzinami włączyli się również w akcję pomocy mieszkańcom regionu wałbrzyskiego rozwożąc zakupy oraz obiady osobom starszym oraz niepełnosprawnym.
 
Działania te zostały docenione przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, który w imieniu samorządu podziękował Toyocie za zaangażowanie.
 
 
W związku z pandemią na terenie zakładów Toyoty wprowadzono specjalne środki prewencyjne. Polegają one między innymi na wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy ochronnej, ograniczeniu do niezbędnego minimum spotkań i wizyt, monitoringu temperatury wszystkich osób wchodzących na teren fabryk, wdrożeniu nowoczesnych metod dezynfekcji zakładów metodą oprysku elektrostatycznego czy też zainstalowaniu dodatkowych dozowników z płynem dezynfekującym.
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Strażnik (27 grudnia 2020 9:48)
Można? Można. Brawo TMMP.

Dodaj komentarz

toyota  |   dar  |   tlenoterapia  |  

Sonda: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać...

Zimowe wariacje z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury! Zapisy trwają

2023 – Rok Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu i Pszczynie -...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij