MZB wybuduje mieszkania w centrum miasta
60 mieszkań o powierzchni od 40 do 75 metrów kwadratowych wybuduje wałbrzyski Miejski Zarząd Budynków. Mieszkania będą się mieściły przy ul. Traugutta - między Teatrem Dramatycznym a ZUS-em. 
Miejski Zarząd Budynków ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy budynku i  zagospodarowania terenu przy ul. Traugutta. Według założeń MZB ma to być innowacyjny w skali nie tylko miasta, ale i regionu, wielorodzinny budynek mieszkalny, zrealizowany w tzw. „zielonej” technologii. Ma być  ekologiczny, energooszczędny i wygodny.
 
- Chodzi nam o osiągnięcie możliwie najwyższej efektywności energetycznej przy wykorzystaniu rozwiązań technologicznych, które zapewnią komfort przyszłym lokatorom, a także będą przyjazne dla środowiska – mówi prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu, Kacper Nogajczyk.

Budynek ma  mieć 4-5 pięter,  ma być w nim  około. 60 mieszkań o powierzchni od 40 do 75 metrów kwadratowych, które będą posiadały loggie. 

Jak można wyczytać w dokumentacji przetargowej, budynek ma być niemalże pasywny, np. do oświetlania klatek schodowych ma być wykorzystywane światło słoneczne, a ogrzewanie ma odbywać się za pomocą pomp ciepła.
 
- Stawiamy na odnawialne źródła energii. Budynek będzie wyposażony w fotowoltaiką – na dachu, oraz w turbinę wiatrową. Innowacją będzie na pewno tzw. ogród wertykalny, czyli ściana zagospodarowana zielenią. Rozwiązań promujących odzyskiwanie energii będzie zresztą więcej, tak samo w budynku, jak i jego najbliższym otoczeniu. Tu powstaną systemu odzyskiwania wody opadowej: ogród deszczowy czy podziemny zbiornik retencyjny – podsumowuje prezes MZB.
 
Wokół budynku powstanie również plac zabaw i parking. Miejski Zarząd Budynków rozpisał przetarg i czeka na oferty wykonawców, którzy są zainteresowani przygotowaniem dokumentacji techniczno-kosztorysowej dla inwestycji.
 
 


adm
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno