Nowe Yarisy w WORD w Wałbrzychu

Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Regionalny w Wałbrzychu będzie pierwszym w Polsce, w którym egzaminy przeprowadzane będą na najnowszym modelu Toyoty Yaris. 12 pojazdów trafiło już do ośrodka i od 1 stycznia wyjadą na wałbrzyskie drogi.

Toyoty Yaris z rocznika 2020 zastąpią użytkowane dotychczas modele starszej generacji. Do WORD-u w Wałbrzychu i ośrodków terenowych w Kłodzku i Świdnicy pojazdy dostarczy wałbrzyski salon Toyota Nowakowski.
 
- Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym WORD-em, który dysponuje najnowszym modelem, najnowszego pojazdu w tej klasie. Jest bardzo bogato wyposażony i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli weryfikować umiejętności kandydatów na kierowców na wysokiej klasy sprzęcie - mówi Mariusz Szmiel, Dyrektor Oddziału Regionalnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.
 
- Cieszę się, że po raz kolejny nasza firma i marka Toyota spełniły wymagania przetargowe. Taka piękna flota samochodów jest nie tylko świetną wizytówką dla wałbrzyskiego WORD-u, ale również dla lokalnych fabryk Toyoty, które dostarczyły silnik do tego modelu - mówi Iwona Nowakowska-Sołtys, prezes firmy Toyota Nowakowski.
 
 
Nowe pojazdy wyposażone są w 1,5 l. silnik o mocy 125 KM i 6-biegową skrzynię biegów. Jak już wcześniej wspomniano, najważniejszy komponent tego pojazdu powstał w Polsce a konkretnie w siostrzanej fabryce w Jelczu-Laskowicach. Wkrótce takie same silniki produkowane będą w Wałbrzychu.
 
- To jest silnik 1,5 TNGA, zupełnie nowej konstrukcji Toyoty. Jego produkcję rozpoczęliśmy mimo przestojów związanych z pandemią, z sukcesem w czerwcu tego roku. Popyt na te samochody jest tak duży, że powstał kolejny projekt i tu w Wałbrzychu budujemy halę, w której będziemy produkować te silniki - mówi Grzegorz Górski, general affairs manager w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.
 
- Jesteśmy przekonani, że zmiana jakościowa, którą poczują "uczniowie", którzy podejdą do egazaminu będzie ogromna. Yaris jest znany od wielu lat, to jeden z najpopularniejszych modeli Toyoty w Polsce i mamy pełną świadomość, że dzieje się tak dlatego, że ci pierwsi kierowcy mają do czynienia właśnie z tak znakomitym samochodem - twierdzi Adam Najda, dyrektor sprzedaży flotowej Toyota Motor Poland.
 
Umowa leasingu operacyjnego na okres 4 lat opiewa na kwotę 700 257,36 zł brutto.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno