Znamy datę wyborów w Boguszowie-Gorcach

Znamy termin wyborów na burmistrza Boguszowa-Gorc. Ukazał się właśnie projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Teraz musi go zatwierdzić premier. 

Wstępnie, wybory mają odbyć się 7 marca 2021 roku. Przypomnijmy, że od czerwca rolę komisarza w Boguszowie-Gorcach pełni Krzysztof Kumorek. Dotychczasowy burmistrz, Jacek C. został odwołany ze swojej funkcji. 
 
- Mieszkańcy czekali na tę informację, od momentu, kiedy rozpoczęło się refrendum. Szkoda, że znalazł się ktoś, kto protestował. Mamy te protesty za sobą, więc wybory będą lada dzień ogłoszone. - mówi jeden z organizatorów referendum, radny Daniel Geming. 
 
Przypomnijmy, że od referendum, w którym odwołano z funkcji burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. minęło już pół roku. Jacek C. jest oskarżony m.in. o korupcję, podczas pełnienia funkcji starosty wałbrzyskiego, działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i przyjęcie łapówki jako burmistrz w kwocie 70 tys. zł. Jacek C. pełnił funkcję burmistrza jedynie przez miesiąc, a półtorej roku spędził w areszcie. 
 
Mieszkańcy odwołali go ze stanowiska  3904 głosami na 3992 oddanych. Frekwencja wyniosła 33,17 %. 
 
Przypomnijmy, że jeden z mieszkańców Boguszowa-Gorc złożył protest wyborczy. Nie zgadzał się on z wynikiem referendum. Protest został oddalony przez sąd.  Teraz wybory mogą się odbyć bez problemu. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno