Jak dobrze poznać Wałbrzych (VIDEO)

Myślicie, że dobrze znacie swoje miasto? Wiecie gdzie znajdują się najstarsze ruiny średniowiecznego grodu? Kto posiadał pierwsze prawdziwe kino domowe? Gdzie znajduje się baśniowe osiedle czy prawdopodobnie najstarszy lokal gastronomiczny w Wałbrzychu? Odpowiedzi szukajcie w filmowym przewodniku przygotowanym przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Aktorów i pracowników teatru po mniej oczywistych zakątkach Wałbrzycha oprowadza prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn. Choć wyprawa zaczyna się w najbardziej znanym i rozpoznawalnym miejscu, to przysłaniająca Zamek Książ mgła sugeruje, że to nie ikony Wałbrzycha będą tym razem na pierwszym planie.

 

 

Uczestnicy wycieczki to zarówno rodowici wałbrzyszanie jak i "importowani" mieszkańcy naszego miasta. Niektórzy są tu już od dawna, inni jeszcze nie zdążyli się zadomowić ale łączy ich to, że miejsca, do których prowadzi ich Mateusz Mykytyszyn dotychczas nie były im znane lub kryją historie o których wie niewielu.

 

 

Przed pandemią wiele z tych miejsc można było zobaczyć podczas spacerów historycznych organizowanych przez Biuro Rewitalizacji a teraz nie ruszając się z fotela odwiedzić może je każdy. To jednak tylko zachęta do odkrywania na nowo Wałbrzycha bo takich miejsc, jak pokazanych w tym filmie jest jeszcze wiele. Napiszcie w komentarzach, co warto zobaczyć w naszym mieście poza szkalami i miejscami opisanymi w przewodnikach.

 

 

 

plr

źródło: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego

foto: kadry z filmu

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno