Uratowali oszczędności życia starszego małżeństwa

O dużym szczęściu może mówić starsze małżeństo z gminy Kamienna Góra. Policjantom udało się odzyskać oszczędności życia, które małżeństwo przekazało oszustce. Funkcjonariusze odzyskali ponad 30 tys. zł i kilka tysięcy euro a 29-letnia oszustka trafiła do aresztu.

 

Małżeństwo przekazało kobiecie ponad 30 tysięcy zł oraz kilka tysięcy euro. Wcześniej telefonicznie skontaktował się z nimi rzekomo ich syn, który twierdził, że w wypadku zabił człowieka, a pieniądze potrzebne są na kaucję. Przestępcy posłużyli się jednym z często wykorzystywanych schematów, aby pozbawić seniorów ich oszczędności. Jednak historia miała szczęśliwy finał, dzięki  działaniom policjantów kryminalnych z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, Kamiennej Góry i Bystrzycy Kłodzkiej, które doprowadziły do szybkiego zatrzymania oszustki i pozwoliły odzyskać utracone pieniądze. Zatrzymana 29-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

 
Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od bliskich oszukanego małżeństwa skierowane do funkcjonariuszy, których profesjonalizm i zaangażowanie dały efekt w postaci odzyskania gromadzonych przez lata oszczędności.
 
Policja po raz kolejny prosi seniorów o ostrożność, o to by byli nieufni i pod żadnym pozorem nikomu obcemu nie przekazywali żadnych pieniędzy. W trakcie rozmów telefonicznych, podczas których mamy wątpliwości co do tożsamości naszego rozmówcy, należy się rozłączyć i samemu zadzwonić do wnuczki czy osoby, która do nas dzwoniła. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba oszustwa - powiadom Policję.
 
Pamiętajmy również, aby rozmawiać z seniorami ze swojej rodziny lub sąsiedztwa o tego typu sprawach, uświadamiając im tym samym skalę zagrożenia ze strony oszustów. Im więcej osób będzie wiedziało o takim niebezpieczeństwie, tym większe prawdopodobieństwo, że nie dadzą się oszukać.

adm
foto: KMP Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno