Już poświęcone - mogą wyjeżdżać w teren

Trzy  nieoznakowane radiowozy trafiły do wałbrzyskich policjantów. Na dziedzińcu wałbrzyskiej Komendy Miejskiej uroczyście przekazano kluczyki do samochodów, symbolicznie przekazano też kluczyki do kupionego wcześniej auta o napędzie elektrycznym. 

 

Trzy samochody Kia Ceed wyposażone są w silniki diesla o pojemności 1.6 l i mocy 141 km. Koszt zakupu jednego auta to 95 tys. zł.  Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu każdego pojazdu. Gmina Wałbrzych przeznaczyła 47 500 złotych, Powiat Wałbrzyski  - 32 000 złotych,  po 16 000 złotych przekazały gminy Szczawno Zdrój, Czarny Bór, Mieroszów i Stare Bogaczowice
 
Nowe nieoznakowane radiowozy będą służyć policjantom z wałbrzyskiej komendy oraz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a także funkcjonariuszom z Boguszowa - Gorc. Patrolować bedą teren naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego.

 
Podczas uroczystości symbolicznie zostały przekazane kluczki do auta o napędzie elektrycznym (Hyundai), który już wczesniej trafił do policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Zakup został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (50% na 50%).

 
Pojazdy poświęcił kapelan wałbrzyskich policjantów ks. Jacek Biernacki.
 
adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno