Menu

Podsumowanie roku 2020 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

2020 rok był niezwykle trudnym rokiem dla wszystkich, zwłaszcza dla teatru, który długo pozostawał w zamknięciu. Dla teatru obchodzącego swoje 75. urodziny bez możliwości świętowania.
Podsumowanie roku 2020 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Pomimo tej niełatwej dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu sytuacji, udało mu się zrealizować:
 
2 premiery spektakli na żywo: „Żabcia i Ropuch” w reż. Marty Kwiek (7 marca) i „Akademia pana Kleksa” w reż. Karoliny Maciejaszek (12 września),
1 premierę spektaklu on-line: „Przyjaciel” w reż. Seweryna Mrożkiewicza (5 lipca),
1 performatywne czytanie on-line: „Prawdziwy przyjaciel” w reż. Seweryna Mrożkiewicza,
1 słuchowisko: „Kot detektyw” w reż. Filipa Niżyńskiego (podczas IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art! w Kielcach),
1 koncert piosenki aktorskiej on-line: „Do przyjaciela” w reż. Filipa Niżyńskiego,
Lato w teatrze pn. „Poza horyzont” (wspólnie z Fundacją t:) dla dzieci w wieku 8–12 lat.
 
Ponadto spektakl „Akademia pana Kleksa” znalazł się w VI Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA. 
 
Stęskniony za kontaktem z widzami, Teatr wielokrotnie zaznaczał swoją obecność w sieci poprzez:
udostępnianie spektakli z bieżącego repertuaru Teatru,
prezentację kreatywnych zabaw i ćwiczeń z aktorami,
 
 
prezentację wywiadów z aktorami i innymi twórcami,
udostępnianie ciekawych propozycji audiobooków oraz filmów dla dzieci i młodzieży,
streamingi spektakli na żywo,
publikację cyklu wspomnień, czyli ciekawostek z 75-lecia swej działalności. 
 
W listopadzie wraz z Fundacją Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu rozpoczął realizację projektu pn. „Wałbrzyskie przedszkolaki – Akademia przedszkolaka” w formie warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku 2,5–6 lat, odbywających się w przedszkolach do czerwca 2021.
 
W minionym roku zostały odwołane festiwale i przeglądy, na które Teatr został zaproszony, dlatego może pochwalić się jedynie Nagrodą Rady Miejskiej Wałbrzycha dla aktora Pawła Kuźmy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2019 rok. 
 
W roku jubileuszowym 2020 powstała publikacja o Teatrze pt. „Wałbrzyska scena lalkowa” pod red. Marleny Jasińskiej-Denst, wydana przez Stowarzyszenie TE-ART w Wałbrzychu, dzięki dofinansowaniu Gminy Wałbrzych. W związku z sytuacją pandemiczną obchody 75-lecia Teatru zostały przesunięte na jesień 2021. 
 
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu dziękuje swoim wiernym widzom za obecność, nawet w tych niesprzyjających okolicznościach, życząc lepszego 2021 roku i wielu spotkań na żywo w wałbrzyskich Lalkach. 
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

tar  |   lalki  |   aktora  |   walbrzych  |   podsumowanie  |  

Co sądzą wałbrzyszanie? Denerwuje ich patologia, ale są zadowoleni...

Legendarna hala sportowa na sprzedaż

zDolni Ślązacy są wśród nas

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij