Rock Garden na trasie Bike Park Walim MTB
Trasa rowerowa BIKE PARK WALIM MTB - Cross Cuntry  wzbogaciła się o nowy element  - Rock Garden, czyli przeszkodę składającą się ze sporych kamieni. Walimski Rock Garden jest tak długi, że można śmiało określić  go Najdłuższym Rock Gardenem w Polsce. 
 Sekcja  ta jest obowiązkowym elementem technicznym jazdy podczas zawodów rowerowych MTB XC. 
Bike Park Walim MTB - Cross Cuntry  to  wymagająca, trudna trasa. Na odcinku  o długości 3,5 km znajduje się ponad 20 różnych przeszkód – od łatwych do wyjątkowo trudnych, min.: sztajfy, strome  zjazdy,  rock gardeny , mega pump track, kamienna pułapka, mostki,  hopy i dropy, przeszkody typu "north shore" (drewniane konstrukcje do szkolenia techniki jazdy rowerem) i wiele innych.  Dodatkowym elementem  Bike Parku  jest sekcja zjazdowa o długości  4,0 km,  której początek znajduje się na Przełęczy Walimskiej i prowadzi bezpośrednio do Walimia. Trasa jest na stałe oznakowana charakterystycznymi  niebieskimi słupkami z umieszczonymi na nich strzałkami kierunkowymi.
 
Bike Park  położony jest w centrum Walimia przy parkingu Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu. Tu można zaparkować samochód oraz skorzystać  z dostępnego zaplecza sanitarnego. Trasa jest  dostępna dla wszystkich, jednak nie jest to ona typowo rekreacyjna. Korzystający muszą posiadać podstawowe umiejętności poruszania się rowerem w trudnym terenie górskim.
 
Organizowane są tu zawody  typowe dla charakteru infrastruktury  tj. zawody MTB Cross Country czy Eliminator xc. Bike Park Walim MTB powstał dzięki zaangażowaniu członków lokalnej drużyny rowerowej MTB Walim Team oraz pomocy młodzieżowej drużyny MB Walim Team Junior, a inicjatorem budowy oraz ciągłej modernizacji tej atrakcji jest Artur Jarczok.adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno