Zaprószenie ognia przyczyną pożaru na Skrzetuskiego
Zaprószenia ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z budynków przy ul. Skrzetuskiego w Wałbrzychu. Zatrzymano 65-letniego mężczyznę, który zaprószył ogień. 


 
 
 
Do pożaru doszło. w poniedziałek (4.01) około godziny 19:00. Wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań przy ulicy Skrzektuskiego kłębach dymu. Strazacy szybko ugasili pożar, ewakuowano mieszkańców, jedna osoba została popażona. 

Przyczyną pożaru było zaprószenia ognia. Policjanci ustalili, że do pożaru doszło gdy mężczyzna rozpalał w piecu. 

- Zatrzymano 65-letniego wałbrzyszanina, który poprzez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem doprowadził do pożaru swojego mieszkania, narażając tym samym lokatorów jednego z budynków w centrum miasta na utratę życia lub zdrowia - informuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
.
Płomieniami zajęło się całe mieszkanie. 65-latek był trzeźwy, odpowie teraz przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. 


adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno