PWSZ znów wspiera siatkówkę

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. A. Silesiusa w Wałbrzychu po kilku latach przerwy powróciła do wspierania siatkówki w naszym mieście. Uczelnia podpisała umowę sponsorską z drużyną Chełmca Wałbrzych.

7 stycznia została podpisana umowa sponsorska między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, reprezentowaną przez rektora – prof. Roberta Wiszniowskiego, a Klubem Przyjaciół Siatkówki „Chełmiec” Wałbrzych, z ramienia którego podpis na umowie złożyli: Alina Kurzawińska – prezes zarządu KPS „Chełmiec” oraz Fabian Kurzawiński – wiceprezes zarządu Klubu.
 
- Klub Przyjaciół Siatkówki Chełmiec Wałbrzych jest klubem stworzonym z pasji i miłości do piłki siatkowej, którą pragniemy przekazać zarówno dzieciom, jak i młodzieży – te słowa są mottem osób zaangażowanych w działalność Klubu. W czasach pandemii, kiedy aktywność sportowa tak mocno jest ograniczona przez sytuację epidemiczną, ważne jest wsparcie działań mogących aktywizować młodzież do uprawiania sportu. Cieszymy się, że nasza Uczelnia będzie miała wkład w te działania - czytamy na stronie PWSZ AS.
 
Przypominamy, że uczelnia dawniej wspierała klub funkcjonujący wówczas pod nazwą Victoria PWSZ Wałbrzych. Największym sukcesem było wywalczenie w 2015 roku mistrzostwa I ligii ale z powodu regulaminu PZPS nie wiązało się to z awansem do najwyższego szczebla rozgrywek. Obecnie siatkarze, spadkobiercy dawnej Victorii a następnie Aqua Zdroju, walczą w II lidze i plasują się na 6 miejscu tabeli, mając tyle samo punktów co zagrożone play-outem druzyny z Oławy i Legnicy. Liczymy, że nowy sponsor doda wiatru w żagle i przypomni największe sukcesy drużyny.
 
opr.plr
foto: PWSZ
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno