Pięciu wandali w rękach policji. Uszkodzili drzwi i ekspres do kawy

Policjanci  zatrzymali pięciu wandali. Dwóch z nich to 16-latkowie, trzech kolejnych to mężczyźni w wieku od 40 do 65 lat. 

Czterech ze sprawców odpowie za zniszczenie różnego rodzaju drzwi, a piąty za uszkodzenie ekspresu do kawy w jednym ze sklepów spożywczych. Dorosłym sprawcom przestępstw grozi teraz do 5 lat więzienia. O losie nieletnich zadecyduje natomiast sąd rodzinny.
 
W środę około godziny 13:30 dzielnicowi pierwszego komisariatu zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do  przychodni zdrowia na Piaskowej Górze. 
 
Mężczyzna m.in. wybił w nich szybę. Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę ponad 500 złotych. Zatrzymany przez mundurowych 52-letni wałbrzyszanin usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co może trafić za kraty więzienia na 5 lat.
 
W czwartek przed południem policjanci w miejscu zamieszkania odwiedzili natomiast 16-latka, który 25 grudnia zeszłego roku uszkodził drzwi windy w budynku przy ul. Bukietowej w Wałbrzychu powodując straty w kwocie ponad 700 złotych. Nieletni został przesłuchany w obecności prawnego opiekuna. 
 
Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali  informację o podpaleniu drzwi wejściowych do budynku dworca kolejowegoi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale szkody oszacowane zostały na 600 złotych. Na miejscu okazało się, że sprawcą dewastacji również był 16-latek. Nieletni przyznał się do winy. O jego losie również zadecyduje sąd rodzinny.
 
Przed godziną 18:00 – tym razem w ręce funkcjonariuszy z Wałbrzycha - wpadł kolejny sprawca zniszczenia mienia. 65-latek podczas awantury z sąsiadem w jednym z budynków przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu złapał za przedmiot przypominający nogę od krzesła i dwukrotnie uderzył w drzwi wejściowe do jego mieszkania, czym spowodował straty w kwocie 850 złotych.
 
Zatrzymany przyznał się do popełnionego przestępstwa i odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Ostatnie zdarzenie związane z dewastacją mienia miało miejsce wczoraj po godzinie 19:00 w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego. 
 
40-latek będąc pod wpływem alkoholu wywołał awanturę z ekspedientką sklepu i zrzucił na podłogę ekspres do kawy powodując straty w kwocie kilku tysięcy złotych
 
Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna również teraz trafić za popełnione przestępstwo za kraty więzienia na 5 lat.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno