Wałbrzych dostanie od rządu pieniądze na turystykę?

34 samorządy znajdujące się na terenie subregionu wałbrzyskiego otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe z budżetu państwa - poinformował szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. 

-  W ten sposób staramy się odpowiedzieć na prośbę formułowaną przez gminy, które szczególnie ucierpiały w wyniku sytuacji związanej z pandemią. Do branży turystycznej trafi znaczna część 20 mld zł, które przewidzieliśmy w ramach kolejnej tarczy finansowej Polski Fundusz Rozwoju. Do tej kwoty dołożyliśmy kolejny miliard adresowany do gmin górskich, których budżet został uszczuplony w wyniku ograniczenia działalności sektora turystycznego. - mówi szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. 

 

Celem programu jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego

 

W ramach programu gminy mogą skorzystać z dwóch instrumentów wsparcia. W ramach pierwszego rozwiązania gminy będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki z budżetu państwa na inwestycje, drugi instrument pozwala na rekompensatę utraconych przez gminy dochodów z tytułu zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. 

 

 Lista samorządów z naszego okręgu, która może ubiegać się o wsparcie: 
 
Bielawa Miasto Dzierżoniów gmina Gmina Łagiewniki Pieszyce - miasto w Górach Sowich Bystrzyca Kłodzka Miasto Duszniki-Zdrój Gmina Kłodzko Kudowa-Zdrój Lądek  Zdrój Lewin Kłodzki Międzylesie gmina Nowa Ruda Polanica-Zdrój Radków Stronie Śląskie Szczytna Świdnica Boguszów-Gorce Gmina Czarny Bór Głuszyca Jedlina-Zdrój Mieroszów gmina Stare Bogaczowice Szczawno-Zdrój Walim (województwo dolnośląskie) Wałbrzych Gmina Bardo Kamieniec Ząbkowicki Stoszowice (wieś w województwie dolnośląskim) Złoty Stok
 
red
foto: fb
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno