Jak zapisać się na szczepienia ? Rusza system e-rejestracja

- Od piątku zacznie funkcjonować system e-rejestracja umożliwiający zapisywanie się na konkretne terminy szczepień przeciw Covid-19; zachęcam, by to kanał internetowy był podstawowym sposobem rejestracji - mówił we wtorek sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.

Jak mówił Zagórski, pierwszy sposób rejestracji to przez internetowe konto pacjenta, drugi to infolinia 989, a ostatni sposób to zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień.
 
- W większości to nasze przychodnie POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej - PAP). I tam też będą się odbywały te zapisy. One będą polegały na wpisywaniu osób, które są uprawnione do tego, żeby w danym momencie zapisywali się na szczepienia do tego systemu informatycznego - tłumaczył Marek Zagórski.
 
Przypomniał, że w pierwszej kolejności rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 będzie udostępniona dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
 
- Od piątku, osoby w wieku 80. plus będą mogły rozpocząć proces rejestracji tymi trzema kanałami. Zachęcamy do tego, by kanał internetowy był kanałem podstawowym  - powiedział sekretarz stanu w KPRM.
 
Zachęcał także do założenia internetowego konta pacjenta. Jak mówił, w tym celu należy wejść na pacjent.gov.pl i następnie zarejestrować się i założyć konto. Warunkiem jest posiadanie Profilu Zaufanego.
 
Pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk informował, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70. roku życia.
 
- Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80. roku życia - mówił Dworczyk - 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70 roku życia

adm
foto: ilustracyjne
źródło: PAP
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno