Menu

Miejskie dotacje dla klubów sportowych

190 tysięcy złotych z budzetu miasta otrzymają w pierwszym półroczu br. świdnickie kluby sportowe na działania z zakresu wspierania i upowszechniania sportu. 
Miejskie dotacje dla klubów sportowych
Rozstrzygnięty został konkurs na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą „Szkolenie zawodników w różnych dyscyplinach sportu” na 2021 rok.  Zgłoszenia w konkursie mogły składać stowarzyszenia, organizacje oraz kluby, które na co dzień zajmują się trenowaniem dzieci, młodzieży w różnych dyscyplinach sportu, a także upowszechnianiem oraz promocją aktywnego spędzania wolnego czasu. 

- Mimo trudnego roku podjęliśmy decyzję, aby wspomóc finansowo wszystkich wnioskodawców. Chcieliśmy w ten sposób dać jasny sygnał, że miasto wspiera kluby i stowarzyszenia sportowe w ich działaniach, niezależnie od ich wielkości czy rodzaju dyscypliny sportowej – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Jerzy Żądło.
 
Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 21 klubów. Dofinansowanie uzyskało 16 organizacji:
Klub Futbolu Amerykańskiego Świdnica 
Stowarzyszenie Fighter Klub Kaczmarek Grodowski 
Uczniowski Klub Sportowy Judo Świdnica 
Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica - Żeńska Akademia Piłkarska 
Klub Sportowy Neptun Świdnica 
Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” Świdnica 
Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica 
Akademia Piłki Ręcznej Świdnica 
 
 
Uczniowski Klub Sportowy „Świdnica” 
Świdnicki Klub Sportów Walk „Respect” 
Stowarzyszenie „Boks Polonia Świdnica” 
Akademia Piłkarska „13” Jarosław Lato 
Stowarzyszenie Basket Świdnica 
Uczniowski Klub Sportowy Acro Club Świdnica 
Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger” 
Uczniowski Klub Sportowy Taekwon-do ,,Gryf” 
 
Cztery inicjatywy zostaną sfinansowane także z budżetu miasta ale w innym trybie. Dotyczą one wniosków złożonych przez Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica, Stowarzyszenie Promujące Kulturę i Aktywność "Beleza", Klub Szachowy "Mikama" Świdnica oraz Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Ziemi Świdnickiej. Jeden podmiot nie spełniał warunków formalnych konkursu.  Wsparcie w drugiej połowie roku uzależnione będzie od możliwości finansowych budżetu miasta.                                                                                                    
adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wał (12 stycznia 2021 14:58)
Wałbrzych też będzie wspierał?

Dodaj komentarz

Świdnica  |   kluby sportowe  |   sport  |   dotacje na sport  |  

Sonda: Najlepszy wałbrzyski sportowiec

Karnety na mecze Górnika w sprzedaży od piątku

Football Amerykański: Minersi rozpoczynają sezon

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij