Wałbrzyski PiS rozwiązany, członkowie wykluczeni z partii

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury partii w Wałbrzychu. Ma to związek z wyciekiem nagrań  działaczy PiS,  w których ujawnił się konflikt. Wykluczono wszystkich członków partii.

O decyzji poinformował na twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 

 

- Na wniosek Pełnomocnika Okręgowego PiS okręgu nr 2 Wałbrzych Michała Dworczyka decyzją prezesa PiS z dnia 12 stycznia 2021 r. nastąpiło rozwiązanie organizacji terenowej PiS w mieście Wałbrzych oraz wykluczenie wszystkich członków PiS w mieście Wałbrzych  - poinformował  szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 
 

Rozwiązanie wałbrzyskich struktur partii to pokłosie afery z nagraniami działaczy PiS. Na nagraniu słychać, jak były doradca wicewojewody Bartłomiej Grzegorczyk i Janusz Czyż (ojczym Kamila Zielińskiego) przekonywali Radosława Łosińskiego, aby ten usunął swój podpis pod petycją przeciwko Zielińskiemu.

– Czego ty człowieku, k…, prowokujesz – słychać na nagraniu Janusza Czyża. – nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? 

– Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać
- dodaje Grzegorczyk.

Nagraną rozmowę Radosław Łosiński przekazał lokalnej telewizji kablowej, sprawą zajęły się ogólnopolskie media. 

Kamil Zieliński, mimo naszych zaproszeń, nie zdecydował się komentować sprawy. 
 
 


 

 

 

 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno