Uruchomiono zapisy na szczepienia

Formularz zapisów na szczepienia został uruchomiony na stronie pacjent.gov.pl. Sprawdź jak się zarejestrować.  Zgłoszenie na szczepienie osób od 18 do 69 roku życia poprzez formularz nie ustala kolejności, pełni jedynie funkcję informacyjną - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak można się zgłosić?
 
Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 
Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 
Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.  Jeśli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ją na tej stronie: https://incydent.cert.pl/
 
 
- Zgłoszenie na szczepienie osób od 18 do 69 roku życia poprzez formularz nie ustala kolejności, pełni jedynie funkcję informacyjną - podkreślił w piątek w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister dodał, że gdy ruszą szczepienia dla grupy wiekowej lub zawodowej, w której znalazła się taka osoba, otrzyma ona powiadomienie, by zarejestrować się na nie.
 
- Wtedy, gdy nadejdzie etap na szczepienie tej grupy wiekowej czy zawodowej, otrzymujemy informację mailem, że możemy się rejestrować i wtedy wykonujemy tę rejestrację, jak w tej chwili wykonują ją seniorzy - powiedział Kraska.
 
Wiceminister zwrócił uwagę, że zgłoszenie nie jest równoznaczne z zapisem na szczepienie.
 
- Tutaj nie ustalamy kolejności, nie wpisujemy się w jakąś kolejkę. To jest po prostu deklaracja, że zgłaszamy chęć do zaszczepienia - zaznaczył.
 
Zapewnił, że rejestracja osób powyżej 80 lat, która również rozpoczęła się o północy w piątek, przebiega bardzo dobrze. Ta grupa wiekowa od piątku może już umawiać się na konkretne terminy szczepienia. Za tydzień taką możliwość otrzymają z kolei osoby powyżej 70 lat. Szczepienia tych grup ruszą od 25 stycznia.
 
- Ponad 2 tys. konsultantów odbiera w Polsce te połączenia. Widzimy duże zainteresowanie zgłaszaniem się tej grupy osób na szczepienia. Widzimy także, że seniorzy bardzo chętnie zgłaszają się do punktów szczepień, najczęściej do swoich lekarzy rodzinnych. Tam też można się zarejestrować - powiedział.
 
Wiceminister zaapelował także, by osoby młodsze pomogły seniorom w rejestracji.

- Aby zarejestrować się wystarczy podać imię, nazwisko i numer PESEL. Forma jest bardzo prosta - powiedział.
 
Dodatkowo zauważył, że osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się, mogą liczyć na to, że dowiezione będą przez specjalnie zorganizowany przez samorządy do tego celu transport lub też dojedzie do nich mobilny zespół, który zaszczepi je w miejscu zamieszkania.(


Proces rejestracji powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 - procedura 
1. Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza POZ, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
4. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
5. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Punkty Szczepień w Wałbrzychu
 
Punkty Szczepień w Wałbrzychu:
Przychodnia Specjalistyczna Filia Podzamcze, ul. Grodzka
A2 CLINIC, ul. Broniewskiego
Szpital im. dra A. Sokołowskiego, ul. Sokołowskiego
NZOZ "PRZYCHODNIA KRZYSZTOF", ul. Chrobrego
NZOZ "ZDROWY SOBIĘCIN", ul. Wrocławska
NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Beata Hausman, ul. Bystrzycka
NZOZ "PRZYCHODNIA PIASKOWA GÓRA", ul. Główna
NZOZ "Przychodnia Piaskowa Góra" Filia Biały Kamień, ul. Andersa
Edmund Kryś „Przychodnia Podgórze”, ul. Niepodległości
Centrum Medyczne Nowe Miasto, ul. 11 Listopada
NZOZ "Śródmieście - Biały Kamień", ul. Wysockiego
LUX MED, ul. Uczniowska

adm
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno