Oszukiwał ''na policjanta'' - trafił za kraty

Nawet 8 lat w więzieniu może spędzić 26-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, zatrzymany przez mundurowych. Mężczyzna dokonał oszustwa metodą "na policjanta", jego łupem padło ponad 30 tys. zł.  Przestepczą "karierę" 26-latka przerwali... prawdziwi policjanci. 

 

Oszusta zatrzymali dzięki współpracy policjanci z Legnicy, Kamiennej Góry i Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. 26-letni mieszkaniec Kamiennej Góry obserwowany był już wcześniej, funkcjonariusze podejrzewali go o oszustwa.

Niespełna tydzień temu (11 stycznia) w Kamiennej Górze oszukał 55-letnią kobietę, która straciła ponad 30 tysięcy złotych.  Mężczyzna podejrzewany był też o usiłowanie podobnego oszustw w Jeżowie Sudeckim -  jednak w tym przypadku rozmówczyni zorientowała się, że dzwoniący do niej, podszywa się pod policjanta i powiadomiła prawdziwych funkcjonariuszy.

Mundurowi zabezpieczyli też samochód należący do 26 – latka, który służył do popełnienia przestępstwa. 

- Kryminalni (...) przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty, do których się on przyznał. W dniu 16 stycznia br. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek kamiennogórskich policjantów, zastosował wobec 26 – latka środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje asp. Paulina Basta z kamiennogórskiej policji. 

 
adm
foto: KKP Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com


 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno