''Temu damy, to nasz gościu jest'' - nowe taśmy z wałbrzyskiego PiS

"Taśmy PiS-u. Człowiek Dworczyka przyznaje państwowe dotacje: - Temu damy, to nasz gościu jest" - o sprawie nagrań z wałbrzyskiego PiS-u donosi dziś Gazeta Wyborcza. 

Wałbrzych znów w ogólnopolskich mediach - Gazeta Wyborcza ujawnia nowe nagranie na którym "pełnomocnik partii Kamil Zieliński, mianowany przez ministra Michała Dworczyka, przyznaje dotacje ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Temu damy, to nasz gościu jest - mówi o jednym z lokalnych wójtów". O sprawie pisze również onet.pl.

Pierwsze nagranie  "wałbrzyskich taśm Prawa i Sprawiedliwości” ujawniono w minionym tygodniu - szczegóły znajdziesz TUTAJ.  Na nagraniu słychać, jak były doradca wicewojewody Bartłomiej Grzegorczyk i Janusz Czyż (ojczym Kamila Zielińskiego) przekonywali Radosława Łosińskiego, aby ten usunął swój podpis pod petycją przeciwko Zielińskiemu.

 
– Czego ty człowieku, k…, prowokujesz – słychać na nagraniu Janusza Czyża. – nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? 
 

– Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać - dodaje Grzegorczyk. 


Gazeta Wyborcza ujawnia kolejna rozmowę  - Łosińskiego (pracownika Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) z wiceprezesem Strefy, Kamilem Zielińskim.  Na nagraniu słychać, jak Zieliński rozdziela pieniądze WSSE. Jak ustalili dziennikarze Wyborczej, chodzi o środki z Programu Sponsorskiego, które wcześniej przyznawał Zarząd Spółki, a teraz wg. Wyborczej,  Zieliński decyduje o nich  jednoosobowo.

 

 


 

 
Na nagraniu słychać jak Kamil Zieliński mówi o 3 tysiącach złotych dla jednej z parafii. 

- Tutaj "szefu" mówił, że trójka - mówi wiceprezes WSSE, Kamil Zieliński. "Szefu" - tak nazwany przez Zielińskiego został minister Michała Dworczyka. 
 

Po ujawnienia pierwszego z nagrań, Prawo i Sprawiedliwość rozwiązało wałbrzyskie struktury partii a członkowie ugrupowania zostali wykluczeni z partii.Czytaj też:

Wałbrzyski PiS rozwiązany, członkowie wykluczeni z partii

adm
foto:  walbrzych24.com, screen onet.pl, gazeta.pl
redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno