Obrona Terytorialna wspiera seniorów w szczepieniach

Żołnierze pomogą kombatantom i seniorom w procedurze szczepień - od rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami i po pełnej procedurze, po drugiej dawce.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wprowadził od 15 stycznia  rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 

 
25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej  w skali kraju mają pod swoją opieką blisko 900 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych.
 
Żołnierze wesprą ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, dowiozą do punktów szczepień, pomogą w zapewnieniu i dowozie wojskowych zespołów medycznych do zaszczepienia tych kombatantów, którzy nie są w stanie opuścić mieszkania a także będą monitorować ich samopoczucie po szczepieniu.  
 
 
Żołnierze AK, bohaterowie walk o Niepodległą, z ogromną nadzieją przyjęli możliwość  zaszczepienia się przeciwko wirusowi.  szczepionka umożliwi nam nareszcie spotykanie się z Wami, naszymi młodymi spadkobiercami i Przyjaciółmi. To, że towarzyszycie nam w całej tej ścieżce ułatwi nam zarejestrowanie się, ale przede wszystkim możliwy będzie dowóz na miejsce i opieka -  mówi Zbigniew Ryski ps. "Brzoza", walczył w obronie Pałacyku Michla, ma 98 lat.
 
Pani Halina Jędrzejewska ps. Sławka, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, lat 95 mówi, że jako emerytowany lekarz z pełną świadomością poddaje się szczepieniu.
 
W brygadach koordynatorzy opiekujący się kombatantami zbierają ich potrzeby i wspierają w całym procesie. W sytuacji kiedy potrzebny jest sprzęt komputerowy, a senior nie ma laptopa czy Internetu, żołnierze zabezpieczają narzędzia teleinformatyczne. Duże wsparcie dla seniorów proponują także urzędy miast, gminy, Straż Pożarna i organizacje oraz stowarzyszenia. 
 
Dodatkowo dla seniorów już od poniedziałku, 18 stycznia br., czynna jest w godzinach 7.30 – 19.30 Infolinia wsparcia. Pod numerem 800 100 115, seniorzy  mogą poprosić o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Zebrane zapotrzebowanie będzie przekazywane do brygad, na terenie których zamieszkują potrzebujący seniorzy. 
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno