Uratowali życie 83-letniej kobiecie

W pokoju było niewiele powyżej zera stopni, seniorka była wychudzona, miała problemy z poruszaniem się i nie było z nią logicznego kontaktu - wałbrzyscy policjanci uratowali 83-letnią kobietę przed śmiercią z wycieńczenia i wyziębienia. 


 

Było poniedziałkowe popołudnie, gdy dyżurny pierwszego komisariatu w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o osłabionej starszej kobiecie, która potrzebuje natychmiastowej pomocy bo wyziębiona nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejscu, w jednym z budynków przy ul. Starachowickiej, zastali siedząca na schodach, skrajnie wycieńczoną i wyziębioną 83-latnią kobietę. 

- Seniorka była wychudzona i miała problemy z samodzielnym poruszaniem się. Nie było z nią logicznego kontaktu. Policjanci pomogli kobiecie dostać się do jej mieszkania. Ku ich zdziwieniu tam właśnie termometr wskazywał tylko 3 stopnie Celsjusza - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

Seniorka nie pamiętała kiedy ostatni raz jadła ciepły posiłek. Mundurowi na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego. Starsza kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi teraz bezpośrednio do innych instytucji pomocowych.

Policja apeluje: 
W związku z tym zdarzeniem po raz kolejny apelujemy o informowanie policjantów o każdej osobie wymagającej w okresie zimowym pomocy. Nasze wspólne działania mogą uratować – tak jak w tym przypadku – komuś życie. Interwencje zgłaszać można w każdej jednostce Policji, bądź poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, a także przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno