Strefa Ekonomiczna zbada sprawę podziału środków sponsorskich

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna zbada sprawę przyznawania środków sponsorskich - to pokłosie afery taśmowej wałbrzyskiego PiS. Na jednym z nagrań wiceprezes WSSE, Kamil Zieliński miał mówić przyznając pieniądze:  "Temu damy, to nasz gościu jest".

 Gazeta Wyborcza ujawnia nowe nagranie na którym "pełnomocnik partii i zarazem wiceprezes Wałbrzyslkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  Kamil Zieliński, przyznaje dotacje ze środków WSSE. - Temu damy, to nasz gościu jest - mówi o jednym z lokalnych wójtów". O sprawie pisały róznież ogólnopolskie media, między innymi  onet.pl.
 
Pokłosiem afery taśmowej w wałbrzyskim PiS-ie było rozwiązanie  struktury partii w Wałbrzychu i wykluczenie członków. Zieliński straszył dziennikarzy śadem, jak naisał na swoim profilu FB "Ciężko pogodzić się taką ilością kłamstw, spotkamy się rychło w sądzie" (całe oświadczenie Zielińskiego znadziesz TUTAJ

 
Oświadczenie wydała też Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Czytamy w nim, że "mimo to zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, w celu zbadania okoliczności całej sprawy." Ponizej całą treść oświadczenia: 
 
W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi nieetycznych działań jakie mogły występować w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu, oświadczamy, że wiedzę o mogących występować naruszeniach uzyskaliśmy z informacji medialnych. Do chwili wydania niniejszego oświadczenia, pracownik Spółki, którego dotyczyły materiały prasowe, nie dokonał zgłoszenia w oparciu o obowiązujące w Spółce procedury. Jednakże mimo to zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, w celu zbadania okoliczności całej sprawy.
 
Dodatkowo informujemy, iż decyzje o podziale środków w ramach programu sponsorskiego Spółki, zgodnie z zasadami udzielania wsparcia sponsorskiego przez WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o., podejmowane są przez Zarząd Spółki, w oparciu o rekomendacje właściwego departamentu. W pracach tych, z racji powierzonych zadań, uczestniczy również pracownik biura zarządu odpowiedzialny za program sponsorski. Decyzja o przyznaniu środków z programu sponsorskiego zatwierdzana jest przez co najmniej dwóch Członków Zarządu, a następnie zawierana jest umowa, która zgodnie z zasadami reprezentacji, podpisywana jest przez co najmniej dwóch Członków Zarządu.

Czytaj też:
Wałbrzyski PiS rozwiązany, członkowie wykluczeni z partii
Zieliński: Ciężko pogodzić się taką ilością kłamstw, spotkamy się rychło w sądzie
''Temu damy, to nasz gościu jest'' - nowe taśmy z wałbrzyskiego PiS
Dworczyk odcina się od Zielińskiegoadm
foto: monter walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno