Co z obostrzeniami po 1 lutego?

Premier Mateusz Morawiecki: czekamy do przyszłego tygodnia, by przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie niektórych branż od 1 lutego. 

- Mimo względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy poczekać do początku przyszłego, by przedstawić jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od pierwszego lutego - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany, czy jest szansa na zniesienie obostrzeń i otwarcie klubów fitness od 1 lutego w reżimie sanitarnym odparł, że kwestia obostrzeń podlega bieżącej analizie. Zwracał uwagę, że rząd obserwuje to, co się dzieje w innych krajach.

- W wielu krajach nas otaczających - także w Zachodniej Europie nieco dalej od nas - te restrykcje są coraz większe. One są coraz ostrzejsze - podkreślił szef rządu.
 
Zaznaczył, że wciąż nie możemy lekceważyć epidemii.

- Dlatego mimo iż u nas teraz sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną - choć przecież poziom zgonów cały czas bardzo smuci, niepokoi i nie daje nam spokoju - to jednak mimo tej względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy jeszcze poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego - podkreślił Morawiecki.
 
- Tutaj nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami, ale dziś jest jeszcze za wcześnie, żeby coś takiego obiecać - dodał premier. 

opr. adm
źródło: Polska Agencja Prasowa
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno