Menu

Minister zdrowia: w pierwszej kolejności do otwarcia jest handel

Z punktu widzenia epidemicznego w pierwszej kolejności do "otwarcia" jest handel - wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia: w pierwszej kolejności do otwarcia jest handel
Minister zapewniał, że rząd chce podejmować decyzje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społecznym, ale tłumaczył zarazem, że trudno przewidzieć scenariusz rozwoju epidemii.
 
Minister zdrowia w TVN 24 podkreślił, że choć w Polsce sytuacja epidemiczna jest stabilna, to jednak w krajach europejskich sygnały są zupełnie inne - zaostrzanie ograniczeń i eskalacja zachorowań.
 
Zapytany, czy jego zdaniem fala pandemiczna przetaczająca się przez Europę może trafić do nas, przyznał, że jest takie ryzyko. "Trudno przypuszczać, żeby Polska była zieloną wyspą, podczas gdy granice na wirusa raczej szczelne nie są" - dodał.
 
W jego ocenie, przez najbliższe tygodnie w kraju nadal występować będzie trend, jak to ujął, "spadkowo-stabilizujący", co jest także skutkiem obostrzeń wprowadzonych po świętach. Jak zaznaczył, musi jednak patrzeć również na sytuację w innych państwach i trudno mu przewidzieć, czy bardziej prawdopodobny jest scenariusz spadku czy wzrostu zakażeń.
 
 
Niedzielski zapytany, czy myśli o odmrażaniu gospodarki i życia społecznego, wyjaśnił, że rząd cały czas o tym myśli i chce podejmować decyzje wychodzące naprzeciw oczekiwaniu społecznemu. "Z drugiej strony jeżeli doprowadzimy do tego, że przegrzejemy i pozwolimy trzeciej fali wystartować z tego poziomu, na którym jesteśmy, czyli 8-10 tys. zakażeń tygodniowo, to szczyt tej fali wyjdzie poza okolice 30 tysięcy" - podkreślił. Tego, jak dodał, system opieki zdrowotnej nie wytrzyma.
 
Jak wskazał minister, z punktu widzenia epidemicznego w pierwszej kolejności do otwierania jest handel. Priorytetem, jak mówił, są też szkoły. Jak wyjaśnił, kolejnych - po powrocie do nauki stacjonarnej klasach I-III - decyzji dotyczących szkół można spodziewać się najwcześniej na początku lutego.(PAP)
 
autorka: Agnieszka Ziemska (Polska Agencja Prasowa)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Ostrowski (22 stycznia 2021 11:46)
Cytuję użytkownika: Gospodarz
W Niemczech w Saksonii organizują obozy koncentracyjne dla demaskujacych oszustwo pandemiczne a polski rząd uczestniczy w tym oszustwie.Hanba
Niesłuszne o haniebne oskarżanie Rządu.Pana komentarz zgłoszony
pawel (21 stycznia 2021 22:32)
Czeska Izba Poselska w czwartek przedłużyła do 14 lutego obowiązywanie stanu wyjątkowego, który wprowadzono z powodu pandemii Covid-19.Premier Andrej Babisz zaapelował do obywateli o większą odpowiedzialność. Podkreślił, że we Francji zakaz wychodzenia z domu obowiązuje już od godz. 18, a w Czechach od godz. 21 i jest często lekceważony.W trakcie obrad Izby Poselskiej doszło do bezprecedensowej szarpaniny, a jednego z posłów z sali obrad usunęła ochrona parlamentu. Spór rozpoczął się, gdy prowadzący obrady Izby Poselskiej jej wiceprzewodniczący Tomasz Hanzel wyłączył mikrofon na mównicy podczas wystąpienia niezrzeszonego posła Lubomira Volnego, ponieważ nie miał on maseczki. Volny powiedział wtedy, że usiądzie Hanzlowi na kolana i będzie korzystać z jego mikrofonu, a gdy groźbę tę zaczął spełniać, doszło do szarpaniny i ostatecznie musiała interweniować ochrona. Przewodniczący Izby Radek Vondraczek wykluczył Volnego z udziału w posiedzeniu.#### Pamiętacie jak Brauna atakowali za brak maseczki ? A potem go wykluczono z obrad - kopiowanie w najlepsze - te głupki mają gotowe scenariusze - pytanie co z tym zrobicie ? Będziecie pokornie siedzieć cicho ? Kiedy ruszycie swoje dupy ? Jeszcze są pieniąðze na jedzenie i paliwo do auta ? Bo przedsiębiorcom zaczyna brakować i ruszyli się bo hajs się nie zgadza , to wam się na razie zgadza ? To czekajcie dalej - kasta zbrodniarzy dowali wam jeszcze bardziej ale wtedy będzie już za późno na obronę. Jak ktoś chce was zamordować to rozumiem nadstawiacie policzek i się uśmiechacie bueheheeheheheh
pawel (21 stycznia 2021 22:23)
Boris Johnson oznajmił w czwartek, że nie można jeszcze prognozować, kiedy zniesione zostaną restrykcje. Podkreślił, że uporczywie utrzymujący się wysoki poziom nowych zakażeń dowodzi, jak bardzo zakaźny jest nowy wariant koronawirusa. „Nie ma wątpliwości, że rozprzestrzenia się bardzo szybko” – dodał, powołując się na dane służb medycznych.#### Chyba rozumiecie że Morawiecki nic sam nie wymyśla tylko kopiuje rozwiązania z innych krajów tych poważnych , to chyba jasne że czerpie pomysły także z Londynu , więc nie myślcie że wam coś poluzuje - to wy jesteście pojebani i spełniacie kaprysy rządu morderców.
pawel (21 stycznia 2021 22:09)
Przecież oni planują zamknąć szkoły na nowo dlatego czekali na odpalenie historii z wirusem mutantem z W.Brytanii , ten człowiek jest odpowiedzialny za śmierć 60 tysiecy ludzi razem z poprzednim ministrem zdrowia , przez cały czas okłamują opinię publiczną a czują się bezkarni , ponieważ w innych krajach dzieje się to samo i nikt nie może się poskarżyć do jakiegokolwiek trybunału bo wszyscy zaprowadzają zamordyzm na wzór chiński - nawet skręcili wybory w USA , to na jakim poziomie toczy się gra.
Gospodarz (21 stycznia 2021 21:21)
W Niemczech w Saksonii organizują obozy koncentracyjne dla demaskujacych oszustwo pandemiczne a polski rząd uczestniczy w tym oszustwie.Hanba

Dodaj komentarz

pap  |   handel  |   koronawirus  |   inister  |   informacje  |  

31 opon i masa śmieci zostały zebrane w okolicach Książańskiego...

Która szkoła jazdy ma największą zdawalność?

Wałbrzych: Odkryty basen na liście rzeczy mniej ważnych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij