Staranował i zapchnął samochód do rowu, od kierowcy żądał pieniędzy

Najpierw staranował i zepchnął samochód do rowu, gdy wyszedł z niego kierowca i dzwonił na policję  - wyciągnął nóż i zażądał 1000 złotych. Krewki 21-latek jest już w rękach kłodzkich policjantów, grozi mu do 10 lat więzienia. 
 

Do zdarzenia doszło nieopodal Kłodzka, na szczęście udało się uniknąć tragedii. Z relacji zgłaszającego kierowcy wynika, że 21-latek najpierw staranował jego samochód a później zepchnął do rowu. 

- Kiedy poszkodowany dzwonił na numer alarmowy, aby poinformować służby o zaistniałej sytuacji, sprawca zdarzenia przy użyciu ostrego narzędzia groził mu, że porozbija w jego pojeździe szyby, jeśli nie dostanie 1000 zł. Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali agresywnego 21-latka - informuje młodszy aspirant, Przemysław Ratajczyk z kłodzkiej policji. 
 
Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek był pijany - wynik:  2,4 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 21-latka do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

adm
foto:  dolnoslaska.policja.gov. pl
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno