Posiadał przy sobie metamfetaminę, kierował pod wpływem narkotyków

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali  27-letniego mężczyznę, który  przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Przy mężczyźnie mundurowi ujawnili również metamfetaminę.

 Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który kierował na ul. Kościuszki samochodem osobowym.
 
Podczas legitymowania policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy, w którym były narkotyki. Wykonane badanie wykazało, że jest to metamfetamina.
 
Jako że mężczyzna dziwnie się zachowywał, policjanci postanowili sprawdzić, czy nie spożywał alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.
 
Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas rozmowy przyznał mundurowym, że wcześniej zażywał narkotyki. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali boguszowianinowi prawo jazdy i zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotkówkę w kwocie ponad tysiąca złotych.
 
Zlecili także placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia, czy kierujący jechał pod wpływem narkotyków.
 
Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Sąd może również orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Za posiadanie narkotyków grozi natomiast trzyletni pobyt w zakładzie karnym.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno