Zaspa pokrzyżowała plany złodziei

Włamali się do samochodu w Starych Bogaczowicach i zabrali kilka cennych przedmiotów. Nie odjechali za dalego bo wpadli w zaspę. Przed policją chowali się na pobliskim podwórku, więc mundurowi prędko ich zatrzymali.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia około godziny pierwszej w nocy przy ul. Głównej w Starych Bogaczowicach. Sprawcy - po uprzednim uszkodzeniu zamka bagażnika w zaparkowanym samochodzie osobowym – dostali się do jego wnętrza i próbowali wykraść z pojazdu wartościowe przedmioty. Zauważył to jeden z sąsiadów i powiadomił Policję. Widział również, że podejrzani mężczyźni podczas próby ucieczki innym pojazdem wpadli w zaspę śniegu, a następnie kontynuowali ucieczkę pieszo.
 
 
Na zgłoszenie o przestępstwie natychmiast zareagowali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci ruchu drogowego oraz zespołu patrolowo-interwencyjnego wałbrzyskiej komendy. Już po kilkudziesięciu minutach w ręce mundurowych wpadli dwaj sprawcy przestępstwa. Mieszkańcy Szczawna-Zdroju w wieku 20 oraz 25 lat ukrywali się na pobliskiej posesji. Ich pojazd trafił na lawetę, a następnie na policyjny parking do celów procesowych, a oni sami do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
 
 
Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i staną teraz przed sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem mogą trafić za kraty więzienia na 10 lat.
 
opr.plr
źródło / foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno