Pierwsi pacjenci 80 plus zaszczepieni w Starej Kopalni

- Boję się, jestem już po 80-tce - mówi Pani Danuta o koronawirusie.  Pani Danuta jako pierwsza została zaszczepiona w Punkcie Szczepień przygotowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. 

- W ogóle nie czułam żadnego ukłucia, komar mocniej gryzie - śmieje się Pani Danuta i dodaje: - Boję się, bo jestem już po 80-tce. Wiele osób choruje, chorowało również z mojej rodziny. 

Punkutualnie o godzinie 8:00 w Punkcie Szczepień w wałbrzyskiej Starej Kopalni rozpoczęły się szczepienia przciwko koronawirusowi pacjentów 80 plus.
 

- Mam nadzieję, że wszystko będzie przebiegało sprawnie i dziennie będziemy w stanie zaszczepić około 240 osób - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Dziś w Starej Kopalni pracuje też prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, który wział urlop od "zarządzania miastem" by pracować przy kwalifikacji pacjentów do szczepień. 

 
 

Przed Starą Kopalnią postawiono wielki namiot - to tu pcjenci przed szczepieniem mają swoją poczekalnię. Po wejściu do budynku muszą wypełnić ankietę, później wywiad z lekarzem i szczepienie. Po szczepieniu pacjent musi poczekać 15 minut w drugiej, specjalnie wydzielonej poczekalni a później może już iść do domu.  

Jak tłumaczy Pani Danuta - warto się zaszczepić, bo koronawirus jest niebezpieczny. Pierwsza pacjentka Punktu Szczepień mówi też o poczuciu bezpieczeństwa po otrzymaniu szczepionki. 
 
 
pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno