Kolejne potrącenia na pasach - 11-latka w szpitalu

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak została potrącona na przejsciu dla pieszych na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Na szczęście tym razem obrażenia nie okazały się poważne. Policja apeluje o ostrożność i prowadzi akcje związaną z pieszymi.

- W piątek policjanci w województwie dolnośląskim prowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci drogówki objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

Podczas piątkowej akcji mundurowi odnotowali 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących nieprawidłowo przejeżdżających przejścia dla pieszych. Do poważnego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:10 na przejściu dla pieszych przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju.

- 42-letni wałbrzyszanin kierując samochodem osobowym nie zauważył przechodzącej przez jezdnię 11-latki i potrącił ją. W wyniku wypadku małoletnia, na szczęście z obrażaniami niezagrażającymi jej życiu, trafiła do szpitala. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Policjanci obecnie wyjaśniają pełne okoliczności tego zdarzenia - mówi podkom. Marcin Świeży.
 
Funckjoanriusze po raz kolejny apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w okolicach przejsć dla pieszych.adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno