Plaga pijanych kierowców
Pięciu pijanych kierowców zatrzymali w regionie wałbrzyskim policjanci - rekordziści mieli ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 
 
 
 
 
52-letni mieszkaniec Wałbrzycha wpadł podczas kontroli na ul. Andersa - miał ponas 2 promile alkoholu w organizmie. 

W Boguszowie-Gorcach na ul. Kościuszki policjanci skontrolowali 53-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmi, ukarany został 300-złotowym mandatem.

Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali policjanci w Głuszycy na ul. Bohaterów Getta. Mężczyzna jadący motorowerem miał 2,43 promila alkoholu w organizmie.
 
W Czarnym Borze na ul. Kamiennogórskiej wpadł pijany 28-letnie mieszkańca Jaczkowa.  Badanie wykazało u mężczyzny 1,62 promila alkoholu w organizmie. Samochód trafił na parking strzeżony, a kierowca stracił prawo jazdy.

Kolejny pijany kierowca wpadł dzięki interwencji świadków, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mężczyzna na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu wjechał w wysepkę dla pieszych na środku jezdni. Prowadzony przez niego samochód zatrzymał się dopiero po kilkudziesięciu metrach na przecwieległym pasie ruchu. 32-latek mieszkający na co dzień we Wrocławiu miał 2,63 promila alkoholu w organizmie. On także pożegnał się z prawem jazdy, a jego samochód został odholowany na parking przy ul. Ceglanej w Wałbrzychu.

Policja przypomina
Nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno