Menu

MZ: nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań w szkołach

- Na bieżąco, wspólnie z głównym inspektorem sanitarnym, ministerstwem edukacji monitorujemy, jak wygląda sytuacja w szkołach. Nie ma tu żadnego wybuchu epidemii – powiedział we wtorek Andrusiewicz. Na luty planowane są testy grupy nauczycieli.
 
MZ: nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań w szkołach
- Oczywiście dochodzi do indywidualnych zakażeń, ale sytuacja jest w pełni pod kontrolą – zapewnił Andrusiewicz.
 
Według rzecznika "wprowadzenie bezpośredniego nauczania w klasach I-III nie przyniosło obecnie wzrostu zakażeń".
 
 
Poinformował, że w lutym zostanie ponownie przetestowana grupa nauczycieli nauczania początkowego. Testy mają zostać przeprowadzone z wykorzystaniem tzw. polowania. Polega ono na pobraniu próbek od części osób wytypowanej grupy.

- Testy będą dotyczyły szerszego grona nauczycieli. Jeżeli pojawiłby się wynik pozytywny, test będzie prowadzony odrębnie dla każdej z osób podlegających testowi – dodał rzecznik MZ.
 
W połowie stycznia, po zimowych feriach, do nauczania stacjonarnego powrócili uczniowie klas I-II szkół podstawowych.

adm
foto: ilustracyjne
źródło: PAP
redakcja@walbrych24.com

Komentarze

pawel1 (26 stycznia 2021 18:05)
Ale mamy kolejnego mistrza pandemii na miarę profesora Simona , otóż panią ordynator odziału chorób infekcyjnych i pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Krakowie , lek, Lidię Stopyrę , która na łamach "lovekrakow" stwierdziła ze powinno się wyszczepiać matki w ciąży i dzieci , bo preparat genetyczny jest dobrze przebadany i nikomu nie szkodzi#####https://lovekrakow.pl/aktualnosci/mamy-nadzieje-ze-wkrotce-bedzie-mozna-szczepic-dzieci_39437.html####Już wiemy, że dla karmiących mam nie ma żadnych przeciwwskazań, mogą śmiało się rejestrować na szczepienia. Co do kobiet w ciąży: na ulotce szczepionki jest informacja, że nie przeprowadzono badań klinicznych w tej grupie pacjentów. Ale jeśli pacjentka wyraża zgodę, zachęcamy do szczepienia. Dzieci z reguły przechodzą Covid łagodnie, ale mają olbrzymi udział w transmisji zakażenia. Dlatego ważne byłoby, aby je szczepić.####Ale kwiatki buehehehe ----Stopyra ---Możemy założyć, że ta szczepionka, jak każda inna substancja, która dostała się do naszego organizmu, może np. Wywołać silną reakcję alergiczną. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że ryzyko takich powikłań jest niezwykle rzadkie. Są też niczym w porównaniu z zachowaniem i ciężkim przebiegiem COVID-19 ”- wyjaśnia dr Stopyra. https://twistedredladybug.com/tag/prof-andrzej-horban/--- powiedz kobieto to tym 12 staruszkom którzy zmarli by słuchali mądrości takich medyków jak Ty !!!!!!!!!!
pawel (26 stycznia 2021 17:53)
I znowu lepsza historia z Niemiec , z landu Badenia-Wirtembergia . Otóz 31 grudnia z wielką pompą zaszczepiono 40 pensjonariuszy DPS , wszystko w lokalnych mediach opisano , był nawet burmistrz miasteczka . I mamy koniec stycznia a z tych 40 staruszków zmarło 12 osób oraz 7 jest w stanie infekcji covidowej - oczywiście to byli ludzie starzy więc dlatego umarli , ale jakby mieli covid bez objawów to by umarli na covida co nie , nie na chorobę przewlekłą- w drugim przypadku covid zabił , w pierwszym nie szczepionka ale ogólny stan zdrowia --https://www.suedkurier.de/region/bodenseekreis/bodenseekreis/nach-der-ersten-corona-impfung-elf-todesfaelle-und-sieben-akute-infektionen-im-pflegeheim-in-uhldingen-muehlhofen;art410936,10717656#### Nie udowodnią że to skutek szczepionki bo Merkel wycisza tego typu sprawy ,to się nie przedostaje do prasy globalnej.
pawel (26 stycznia 2021 17:48)
A co u naszych zachodnich sąsiadów z których Morawiecki bierze przykład najczęściej w sprawie restrykcji pandemicznych , otóz ---- W okręgu Uelzen po wyszczepieniu zmarła 42 letnia pielęgniarka - oczywiście nie ma dowodu że to wina szczepionki zniemczonego Turka , bo jak to udowodnić ,ale jeśli 40 latek umrze bo miał covida wtedy już wszystko jasne , zabił go covid - i mają argument że młodzi też umierają - jednak jak szczepionka zabiła 42 latkę to nie , tutaj na pewno nie szczepionka ---https://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/id_89330198/uelzen-behoerden-untersuchen-tod-von-pflegekraft-nach-corona-impfung-.html
pawel (26 stycznia 2021 17:40)
Niemal 50 proc. nauczycieli bezwiednie przeszło COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego na próbie 100 nauczycieli w sześciu placówkach oświatowych w Krakowie na zlecenie radnych miejskich z klubu Przyjazny Kraków.#### Czyli jeśli odniesiemy to na cały kraj to nie mogą chorować skoro covid przeszli , więc dzieci ich nie mogą zakazić - pomijam wiarygodność testów PCR dr Drostena.
Bywalec (26 stycznia 2021 14:48)
Rząd się obsrał i tyle bo wie ze popełnia przestępstwa ,,pandemiczne".Kolejny przykład ,,inteligentnego"wirusa.

Dodaj komentarz

Górnik wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij