WOŚP: Finał z głową. Jak zagra Wałbrzych?
29 finał WOŚP już w najbliższą niedzielę.  Orkiestra zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową - takie jest hasło tegorocznej zbiórki.
Już teraz można wpłacać pieniądze do e-skarbonek, między innymi Prezydenta Wałbrzycha, dr. Romana Szełemeja, który jest jednym z 235 wolontariuszy, czy wystawionej przez wałbrzyski sztab. W mieście, w licznych punktach, są także rozstawione tak zwane puszki stacjonarne.
 
W niedzielę wolonatariusze kwestują na ulicach Wałbrzycha od rana. Liczenie pieniędzy potrwa do  późnych godzin wieczornych. Wolontariusze będą zdawać puszki w sztabie, na terenie Starej Kopalni. Zarówno kwestowanie, jak i przekazywanie puszek będzie bardzo bezpieczne. Wolontariusze otrzymają maseczki, płyn do dezynfekcji.
 
- Tym razem nie zaprosimy Was do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, na teren Starej Kopalni. Zapraszamy przed smartfony, komputery. Finał online na profilu WOK i Telewizji Wałbrzych: koncert, licytacje, nasi goście, światełko do nieba. Wyjątkiem jest mobilny punkt krwodawstwa. Dar życia będzie można ofiarować w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na terenie Starej Kopalni - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
Z pewnością wiele emocji wzbudzać będą licytacje. Od lat niezawodny mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel i w tym roku przekazał złote serduszko. Pod młotek trafią także między innymi: anioły, obrazy, gadżety WOŚP, książki, biżuteria, a nawet system fotowoltaiczny. Wszystko, co darowali mieszkańcy Wałbrzycha można zobaczyć na stronie internetowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Licytacje będą odbywać się  telefonicznie.
 
red
foto: ilustracyjne/ archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno