Weekend bez strajków, kobiety wspierają WOŚP

Strajk Kobiet zawiesza demonstracje na czas weekendu. Dzisiaj (piątek) odbędzie sie ostatni w tym tygodniu, duży protest w Warszawie. W  niedzielę kobiety będą wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Przypomnijmy, że druga fala protestów rozpoczęła się od uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wyrok opublikowano w Dzienniku Ustaw. Uniemożliwia on. m.in dokonywania aborcji na chorych płodach i uniemożliwia jej przeprowadzania przez lekarzy. 
 
Strajk Kobiet, jak w każdym większym mieście, protestuje również w Wałbrzychu. 
 
- W weekend wspieramy WOŚP. Strajk odchodzi od demonstracji, na rzecz wsparcia i pomocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej z Jurkiem Owsiakiem. Prosimy was, nie zapominajcie o WOŚP. - mówi jedna  zorganizatorek strajku kobiet, Marta Wosak. 
 
Od poniedziałku protesty mają wrócić na ulice. Póki, co nie wiadomo jeszcze w jakiej formie. 
 
- Zobaczymy, jak potoczy się sytuacja. Oni już wiedza, że przestrzelili i gorączkowo szukają wyjścia  z sytuacji. Dajmy im pomyśleć, jak się z tego dureństwa wycofać. Może ktoś tam pójdzie po rozum do głowy.  - mówi jedna  zorganizatorek strajku kobiet, Marta Wosak. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno