Menu

Podrzucony niewybuch - ewakuacja w Kamiennej Górze

Z powodu starego pocisku z II wojny światowej znalezionego na klatce schodowej przez jedną z mieszkanek konieczna była ewakuacja mieszkaców, wyznaczenie strefy zagrożenia i zamknięcie drogi krajowej nr 5 na ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze - informują dziennikarze ID Informacji Dolnośląskich.

Podrzucony niewybuch - ewakuacja w Kamiennej Górze
Ponad sto osób ewakuowały służby z budynków mieszkalnych oraz marketu przy ul. Bohaterów Getta po tym jak na klatce schodowej w budynku nr 1 przy Szpitalnej znaleziono skorodowany pocisk z czasów II wojny światowej. Na miejscu pracują strażacy oraz policja. Saperzy z Bolesławca są w drodze.
 
– Sześćdziesiąt osób ewakuowano z okolicznych budynków mieszkalnych – mówi mł. bryg. Karol Leszczyński, rzecznik prasowy PSP w Kamiennej Górze. – Ewakuowany został także pobliski market (70 osób), który jednak już znowu funkcjonuje, na co wyrazili zgodę saperzy.
 
Chwilowo zamknięta była również droga krajowa nr 5. Obecnie jest już przejezdna.
Na miejscu pracują strażacy oraz policja. W drodze są saperzy z Bolesławca. Miejski sztab kryzysowy zorganizował autobus, w którym w cieple mogą schronić się ewakuowani mieszkańcy.
 
– Mamy zapewnione dla nich miejsce w szkole nr 2 – informuje Karolina Adamczyk ze sztabu kryzysowego. – Na razie jednak mieszkańcy nie chcą się tam udać. W podstawionym autobusie jest ciepło i bezpiecznie.

 

Komunikat w tej sprawie wystosował Urząd Miejski w Kamiennej Górze:

 

Ewakuowano około 50 mieszkańców domu przy ul. Szpitalnej 1 w Kamiennej Górze i okolicznych budynków na ul. Bohaterów Getta. Znaleziono tam pocisk z czasów II wojny światowej. Na miejscu są miejskie służby kryzysowe i zastępca burmistrza Adam Blicharski. 
 
 
- Mieszkańcy, którzy będą potrzebowali pomocy, zostaną przewiezieni autobusem do pomieszczeń szkoły podstawowej nr 2, aby nie musieli czekać na zakończenie akcji na mrozie – przekazał zastępca burmistrza.   
 
Pocisk został znaleziony przez jedną z mieszkanek na klatce schodowej budynku przy ul. Szpitalnej. Leżał w porzuconej na korytarzu torbie. Na miejsce wezwano patrol saperski z Bolesławca. Akcja usuwania zagrożenia może potrwać kilka godzin.
 
opr.plr
foto: ID Informacje Dolnośląskie
źródło: ID. UM Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kombatant (1 lutego 2021 22:51)
Nowe powstanie w gettcie się szykuje?
antypisek (1 lutego 2021 21:43)
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
50 osób w jednym autobusie. Co z zachowaniem dystansu społecznego? Czy Sanepid wyraził na to zgodę?
200 Pis-owców w kościele u Rydzyka Ziobry nie dziwiło ani nie raziło?
antypisek (1 lutego 2021 21:39)
Cytuję użytkownika: PL
Pewnie odpadł z sufitu ....ostatni remont klatki schodowej był przed wojna ????
Albo z kolekcji ministra Dworczyka?
Kamienna Góra (1 lutego 2021 18:16)
Kamienna Góra - stan umysłu...
inż. A. Partacz (1 lutego 2021 16:33)
50 osób w jednym autobusie. Co z zachowaniem dystansu społecznego? Czy Sanepid wyraził na to zgodę?
PL (1 lutego 2021 16:05)
Pewnie odpadł z sufitu ....ostatni remont klatki schodowej był przed wojna ????

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Kamienna Góra  |   niewybuch  |   saperzy  |   ewakuacja  |  

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Świąteczny Jarmark w Kamiennej Górze (FOTO)

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij