Menu

20 kg tytoniu bez akcyzy

20 kilogramów tytoniu i 5400  papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili wałbrzyscy policjanci. Zatrzymano 65-letnią kobietę,  jak ustalili policjanci,wałbrzyszanka od dłuższego czasu handlowała nielegalnym towarem. 
20 kg tytoniu bez akcyzy
Kobieta wpadła w ręce mundurowych w swoim mieszkaniu przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu przed godziną 9:00. Funkcjonaiursze w trakcie przeszukania mieszkania  zabezpieczyli 20 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 5,5 tysiąca papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Policjanci udowodnili podejrzanej również wprowadzanie do obrotu od co najmniej czterech miesięcy pociętego tytoniu.

- Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 27 tys. zł. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
 
Podejrzana 65-latka odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz handel nimi za co grozi jej do 3 lat wiezienia i wysoka grzywna.opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

. (2 lutego 2021 19:08)
Cytuję użytkownika: oświecony
nie czekała na 'tarczę', tylko wzięła sprawę w swoje ręce.A swoją drogą to niesamowity ' sukces' policji... Podobny do tego z przed lat, kiedy karano babcie za handel cebulą na rynku {Piaskowa Góra}
W lato na podzamczu walczyli z babcią, która warzywa sprzedawała.
Józek (2 lutego 2021 10:20)
Nikt nikogo nie usprawiedliwia ale jakby dali ludziom NORMALNIE zarobić tzn godnie to nikt by nie kombinował.
oświecony (2 lutego 2021 10:10)
nie czekała na 'tarczę', tylko wzięła sprawę w swoje ręce.A swoją drogą to niesamowity ' sukces' policji... Podobny do tego z przed lat, kiedy karano babcie za handel cebulą na rynku {Piaskowa Góra}

Dodaj komentarz

997  |   112  |   tytoń  |   Wałbrzych  |   kontrabanda  |   tytoń bez akcyzy  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij