Menu

Zmiany w ''500 plus''. Spóźnisz się - stracisz pieniądze

Ruszył nabór wniosków 500 plus. W tym roku rodzice muszą ponownie złożyć  wniosek o świadczenie,  spóźnienie może spowodować strate części świadczenia.

Zmiany w ''500 plus''. Spóźnisz się - stracisz pieniądze
Program "500+" wystartował w 2016 roku, początkowo świadczenie przysługiwało tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. 1 lipca 2019 roku weszła zmiana w programie: świadczenie zaczęto wypłacać także na pierwsze dziecko poniżej 18. roku życia. 
 
W pierwszych  latach rodzice składali wnioski każdego roku, w 2019 r.  nie musieli składać żadnych wniosków, jednak w tym roku zasady zmieniają się.


Od 1 lutego ruszył nowy nabór wniosków - tylko w formie elektronicznej. Kto woli złożyć go w sposób tradycyjny, musi poczekać do 1 kwietnia. Prawo do "500+" w 2021 roku będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku.
 
Jeśli wniosek złożymy do 30.04.2021 r., wypłatę otrzymamy do 30.06.2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31.05, to pieniądze otrzymamy do 31.07. Analogicznie - złożenie wniosku do 30.06 oznacza wypłatę pieniędzy dopiero 31.08.
 
 
Dla nowo urodzonych dzieci wnioski składać należy w ciągu 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka, a wówczas 500+ zostanie ustalone od miesiąca urodzenia się dziecka.

W budżecie na 2021 rok przeznaczono 41 mld złotych na wypłaty 500+.
 
adm
źródło: money.pl
foto:  walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

ksiegowy (4 lutego 2021 11:30)
Zabrac swiadczenia dzieciorobom i niech wypierdalaja do roboty

Dodaj komentarz

Ukraińcy powinni zgłosić w ZUS wyjazd z Polski

Setki tysięcy Ukraińców stara się o 500 plus

Dyżury ZUS w regionie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij