W Świdnicy powstaje Rada ds. Równego Traktowania
Prezydent Świdnicy,  Beata Moskal-Słaniewska chce powołać w mieście Radę ds. Równego Traktowania i zaprasza mieszkańców, a także organizacje pozarządowe oraz miejskie jednostki do udziału w tym projekcie. P
Utworzenie w Świdnicy Rady ds. Równego Traktowania jest odpowiedzią na zwiększoną częstotliwość podejmowanych prób różnorodnej dyskryminacji opartej na uprzedzeniach rasowych, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, religii i sytuacji społeczno-ekonomicznej w regionie. 

- W Świdnicy nie ma zgody na jakąkolwiek dyskryminację czy nietolerancję, niezależenie od tego jakie jest jej podłoże – płeć, wiek, rasa czy orientacja seksualna. Zachęcam wszystkich dla których bliskie są takie wartości, jak równość, wolność, solidarność i szacunek, do udziału w pracach nowej rady – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
 
Deklaracje uczestnictwa w Radzie proszę przesyłać na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, lub  e-mailem na adres: um@um.swidnica.pl w terminie do 26 lutego 2021 r.
 
Rada ds. Równego Traktowania w Świdnicy składać będzie się z 12 osób. Ich praca odbywać będzie się na zasadach społecznych, czyli bez pobierania wynagrodzenia. Pierwsze posiedzenie nowego organu planowane jest do końca marca tego roku.
Podobne organy doradcze powstały w takich miastach jak Gdańsk, Kraków czy Bydgoszcz.

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno