Afera taśmowa PiS. WSSE: Nie było mobbingu ustawowego
- Sytuacja, do której doszło na początku 2020 roku, w myśl definicji art.943 § 2 Kodeksu Pracy nie znajduje znamion mobbingu - Tak WSSE Invest Park komentuje aferę z udziałem polityków PiS. 
Przypomnijmy, że o aferze taśmowej poinformowało większość krajowych mediów - na nagraniu słychać, jak Bartłomiej Grzegorczyk,prezes spółki-córki WSSE i Janusz Czyż (ojczym Kamila Zielińskiego - wiceprezesa Strefy i pełnomocnika PiS w powiecie wałbrzyskim) przekonywali działacza PiS Radosława Łosińskiego, aby ten usunął swój podpis pod petycją do prezesa Kaczyńskiego przeciwko Zielińskiemu.
 
Pokłosiem sprawy było rozwiązanie wałbrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. 
 
W wywiadzie z onet.pl Radosław Łosiński mówił
 
- Cały czas mnie szykanowano za to, że nie jestem z nimi, że jestem od drugiej opcji. Mówili, żebym się zastanowił nad swoim zachowaniem, bo mogę stracić pracę, bo oni takich ludzi jak ja nie chcą i nie potrzebują.
 
Treść oświadczenia WSSE Invest Park:
 
Nawiązując do medialnych doniesień dotyczących Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., informujemy, że opisane w mediach zdarzenia miały miejsce ponad rok temu, w styczniu 2020 r. i nie wydarzyły się w siedzibie Spółki. 
 
WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. zareagowała na publikację powołując komisję ds. mobbingu, która po analizie materiału dowodowego stwierdziła, iż:
przedmiotowa sytuacja, do której doszło na początku 2020 roku, w myśl definicji art.943 § 2 Kodeksu Pracy nie znajduje znamion mobbingu.
 
Jednocześnie informujemy, że działania uczestników wyżej wymienionych zdarzeń nie należą do społecznie akceptowalnych, mają wymiar precedensowy i nie stanowią standardu zachowań zespołu WSSE. Uczestnicy opublikowanych rozmów wykazali się brakiem świadomości, jak prywatne konflikty oraz używany język komunikacji wpłyną na wizerunek Spółki.
 
Spółka WSSE „INVEST-PARK” przywiązuje dużą wagę do kultury osobistej pracowników, stosowania ogólnych zasad etyki w miejscu pracy oraz poszanowania ogólnie obowiązujących zasad kultury biznesu. Świadczą o tym dotychczasowe działania WSSE „INVEST-PARK”, poparte osiągnięciami na gruncie współpracy i wspierania przedsiębiorców oraz partnerów biznesowych.
 
red
redakcja@walbrzych24.com
foto: ilustracyjne
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno