Menu

Ukradła 100 tys. zł. metodą 'na policjanta'

Mieszkanka Boguszowa-Gorc została aresztowana w związku z oszustwami metodą "na policjanta". Śledczy podejrzewają, że należała do grupy przestępczej, która ukradła seniorom z gminy Marciszów łącznie 100 tysięcy złotych.

Ukradła 100 tys. zł. metodą 'na policjanta'
W śledztwo zaangażowani byłi policjanci z KPP w Kamiennej Górze, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a takżez Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Do aresztowania doszło we wtorek 2.02, dzień po udanej próbie wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców gminy Marciszów.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wykazali związek zatrzymanej z przestępstwami - dwoma udanymi oszustwami metodą "na policjanta", w wyniku których seniorzy z gminy Marciszów utracili łącznie 100 tys. zł.
 
Zatrzymana 30-latka podejrzewana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się dokonywaniem podobnych oszustw na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego.
 
Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze ma podjąć decyzję w sprawie zastosowania wobec niej środków zapobiegawczych. To jednak nie koniec pracy policjantów, którzy w dalszym ciągu badają wszelkie okoliczności tej sprawy, zwłaszcza kwestię udziału innych osób w tym przestępczym procederze.
 
 
 
Pamiętajmy, że jeśli nie chcemy stać się ofiarą tego typu oszustw, musimy mieć świadomość, że przestępcy starając się pozbawić nas naszych oszczędności i cennych przedmiotów, najczęściej stosują jeden utarty schemat działania, który modyfikowany jest zazwyczaj nieznacznie.
 
Oszuści podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę. Zazwyczaj informują potencjalne ofiary o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Przestępcy następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez oszczędności całego życia.
 
UWAGA! Jeżeli mamy podejrzenie, że po drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści, nie przekazujmy im informacji o zgromadzonych przez nas środkach finansowych. Pod żadnym pozorem nie wypłacajmy gotówki i nie przekazujmy jej osobom nam nieznanym.
 
opr.plr
foto/video: Policja Dolnośląska
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Koneser (5 lutego 2021 13:05)
Fajna pupa.
Edek (5 lutego 2021 10:58)
Cytuję użytkownika: szełemej musi odejść
A pod nosem i z racji nadzoru szełemejowi zwinęli kilka milionów w JOUM. I co z tą aferą?
A co ma być?Komuś się dobrze żyje.Sprawy nie było.Co to jest kilka milionów dołożonych do długu miasta.Splaca za 50 lat i po sprawie.
Martinez (5 lutego 2021 2:25)
Wielkie brawa dla funkcjonariuszy! Takie łajzy co grabią seniorów powinny gnić w więzieniu.
szełemej musi odejść (4 lutego 2021 21:38)
A pod nosem i z racji nadzoru szełemejowi zwinęli kilka milionów w JOUM. I co z tą aferą?
Sławek Nojman (4 lutego 2021 21:11)
Jak się zapisze do PO to nasze sądy jej nie ruszą

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   Kamienna Góra  |   oszustka  |   policja  |   na policjanta  |   seniorzy  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij