Ukradła 100 tys. zł. metodą 'na policjanta'

Mieszkanka Boguszowa-Gorc została aresztowana w związku z oszustwami metodą "na policjanta". Śledczy podejrzewają, że należała do grupy przestępczej, która ukradła seniorom z gminy Marciszów łącznie 100 tysięcy złotych.

W śledztwo zaangażowani byłi policjanci z KPP w Kamiennej Górze, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a takżez Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Do aresztowania doszło we wtorek 2.02, dzień po udanej próbie wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców gminy Marciszów.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wykazali związek zatrzymanej z przestępstwami - dwoma udanymi oszustwami metodą "na policjanta", w wyniku których seniorzy z gminy Marciszów utracili łącznie 100 tys. zł.
 
Zatrzymana 30-latka podejrzewana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się dokonywaniem podobnych oszustw na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego.
 
Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze ma podjąć decyzję w sprawie zastosowania wobec niej środków zapobiegawczych. To jednak nie koniec pracy policjantów, którzy w dalszym ciągu badają wszelkie okoliczności tej sprawy, zwłaszcza kwestię udziału innych osób w tym przestępczym procederze.
 
 
Pamiętajmy, że jeśli nie chcemy stać się ofiarą tego typu oszustw, musimy mieć świadomość, że przestępcy starając się pozbawić nas naszych oszczędności i cennych przedmiotów, najczęściej stosują jeden utarty schemat działania, który modyfikowany jest zazwyczaj nieznacznie.
 
Oszuści podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę. Zazwyczaj informują potencjalne ofiary o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Przestępcy następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez oszczędności całego życia.
 
UWAGA! Jeżeli mamy podejrzenie, że po drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści, nie przekazujmy im informacji o zgromadzonych przez nas środkach finansowych. Pod żadnym pozorem nie wypłacajmy gotówki i nie przekazujmy jej osobom nam nieznanym.
 
opr.plr
foto/video: Policja Dolnośląska
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno