Wystawa malarstwa Krzysztofa Musiała w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

 W czwartek 11 lutego w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Musiała – Miejsca między nami, w godzinach od 17:00 do 20:00. 

Podczas wernisażu będzie możliwe bezpośrednie spotkanie z artystą.   
 
W Galerii jednocześnie może przebywać 7 osób; obowiązuje awizacja na adres: sekretariat@bwa.walbrzych.pl, lub pod numerem telefonu: 74 842 43 34.
 
Wystawa potrwa do 18 marca. 
 
Otwarcie wystawy będzie podzielone na grupy:
 
I grupa 17.00 - 17.25
II grupa 17.30 -17.55
III grupa 18.00 - 18.25
IV grupa 18.30 - 18.55
V grupa 19.00 - 19.25
VI grupa 19.30 - 19.55
 
Co mówi o swojej twórczości sam artysta?
 
- Malarstwem zajmuję się już ponad 20 lat. Nie licząc tego, że jako dziecko zawsze lubiłem malować i rysować. Zajmuje się malarstwem tradycyjnym, czyli olej akryl na płótnie. - mówi artysta, Krzysztof Musiał. 
 
Prace będą pokazane  w Wałbrzychu po raz pierwszy
 
- Jeśli chodzi o moje malarstwo, to zawsze interesował mnie człowiek – malarstwo figuratywne , postać. Człowiek w rzeczywistości, w której funkcjonuje w sytuacjach codziennych. Te prace pokazuje po raz pierwszy na wystawie w Wałbrzychu. To są prace w zdecydowanej większości z okresu dwóch, trzech lat.  - mówi artysta, Krzysztof Musiał. 
 
Co zobaczymy na wystawie?
 
- To sytuacje, które nam umykają. Sytuacje, na które nie zwracamy uwagi , które dotyczą każdego z nas. Wydaje mi się, że jest dużo ciekawych momentów w takich sytuacjach i próbuję  je uchwycić. Staram się to pokazać. - mówi artysta, Krzysztof Musiał. 
 
Krzysztof Musiał oprócz działań artystycznych zajmuje się nauka młodzieży.
 
- Uczę też rysunku i malarstwa. Młodzież nabiera doświadczenia i podstawowych umiejętności, które będą im potrzebne, chociażby na egzaminach na uczelnie artystyczne. Trudno w tym wieku mówić o twórczości, bo to dopiero jest początek.- mówi artysta, Krzysztof Musiał. 
 
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, organizatorzy proszą  zasłanianie w Galerii ust i nosa maseczką, przyłbicą, lub częścią garderoby oraz o zachowanie dystansu.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno