Menu

Złote Serce za wspieranie niepełnosprawnych

Pierwsze w tym roku Złote Serce od Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów powędrowało do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Wałbrzychu

Złote Serce za wspieranie niepełnosprawnych
Złote Serca przyznawane są przez RWS już od wielu lat osobom i instytucjom, które niosą pomoc lokalnej społeczności. W ubiegłym roku wyróżnienie przyznano m.in. medykom i służbom walczącym z pandemią czy Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego. Tym razem zdaniem kapituły na wyróżnienie zasłużył Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności z przewodniczącą Renatą Wasąg na czele.
 
- Tu są ludzie, którzy pracują z dużą empatią i szacunkiem do osób, które przychodzą z chorobami i niepełnosprawnością. Często przychodzę tu w imieniu mieszkańców proszących o pomoc i jest ona udzielana tak pięknie i słonecznie. Do osoby niepełnosprawnej trzeba mieć wiele cierpliwości, szacunku i empatii. To wszystko znajdziemy w tym miejscu i tak powinny wyglądać wszystkie urzędy, gdzie przychodzi człowiek i potrzebuje pomocy - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.
 
 
- Dla mnie i pracowników, członków naszego zespołu to szczególne wyróżnienie. Od wielu lat staramy się pomagać osobom niepełnosprawnym i to Złote Serce jest takim podsumowaniem i podziękowaniem za naszą pracę. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni - mówi Renata Wasąg, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Wałbrzychu.
 
 
 
Instytucja na co dzień zajmuje się takimi sprawami jak wydawanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności, na podstawie których mieszkańcom przysługują różne ulgi i uprawnienia czy specjalne karty parkingowe uprawniające do korzystania z tzw. kopert.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (18 lutego 2021 14:55)
Zastanówcie się co piszecie bo co nie które komentarze nie są na miejscu.
Mała (16 lutego 2021 12:12)
Jestem osobą która dostała orzeczenie niepełnosprawności druga grupa i jestem zadowolona z obsługi ludzie tam są mili i życzliwi.
****** (16 lutego 2021 12:06)
Jestem na drugiej grupie i kiedy tam wchodzę to wszyscy są mili i życzliwi .D5GCI
Zosia (12 lutego 2021 18:15)
witam od 18 lat mam 2 grupe niepełnosprawnosci a od 2 lat mam 1 grupę i byłam tam i nic mi nie pomogli naprawde nic .
Puste korytarze (12 lutego 2021 10:38)
Na tych fotkach nie widać ani jednego niepełnosprawnego na korytarzu tego budynku poza nagrodzonymi.Gdzie są więc niepełnosprawni?
Lola (11 lutego 2021 16:58)
Lansują się na plecach niepełnosprawnych.
ito (11 lutego 2021 16:32)
Bądzmy życzliwi wobec siebie.
***** **N (11 lutego 2021 14:35)
Cytuję użytkownika: Były górnik
Czyżby była darmowa zupa? Widzę tam jedną twarz od chochli.
Wiadomo,w programie imprezy na zakończenie przewidziany był festyn.
Ola (11 lutego 2021 13:20)
Cytuję użytkownika: Były górnik
Czyżby była darmowa zupa? Widzę tam jedną twarz od chochli.
Dobre!Szkoda gadać!Każdy wie !
mm (11 lutego 2021 12:11)
Pana Nowaka znają to są mili, prawda jest niestety zupełnie inna.....
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij