Niech Polska szczepi jak Wałbrzych

Rafał Trzaskowski, Jacek Sutryk, Beata Moskal Słaniewska i kilku innych włodarzy miast odwiedziło Stara Kopalnię, by rozmawiać o przyspieszeniu szczepień

Prezydenci siedmiu miast spotkali się, by porozmawiać o roli samorządów w procesie szczepień przeciwko COVID-19.

 

Na zaproszenie Prezydenta Romana Szełemeja wałbrzyskie centrum szczepień zlokalizowane w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odwiedzili Prezydenci: Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Wrocławia Jacek Sutryk, Sopotu Jacek Karnowski, Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.
 
 
Podczas roboczego spotkania samorządowcy dyskutowali o możliwościach przyspieszenia procesu szczepień oraz wymienili się doświadczeniami ze swoich miast. 
 
- Aby zaszczepić do wakacji satysfakcjonującą liczbę obywateli konieczne  są szczepienia masowe prowadzone w wielkich centrach. Kluczowa tutaj jest współpraca z samorządami. Bez niej szczepienia na olbrzymią skalę będą niezwykle trudne, wręcz niemożliwe  - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Samorządowcy mieli okazję na żywo zobaczyć jak wygląda wałbrzyskie centrum szczepień, w którym dziennie jest szczepionych nawet 500 osób, a może być i 700 -
 
Wałbrzych jest doskonałym przykładem średniego miasta gotowego na zwiększoną podaż szczepionek, jakiej spodziewamy się wiosną. Organizacja tego typu punktów w innych miastach to konieczność, aby w najbliższe wakacje życie wróciło do normy – wyjaśnia Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 
 
- Przy odpowiedniej liczbie preparatów, dzięki swojej infrastrukturze i potencjałowi logistycznemu miasta są w stanie szczepić z podobną prędkością, jak robi to dzisiaj Izrael czy USA – dopowiada Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 
 
Zainspirowani stawianym za wzór wałbrzyskim przykładem samorządowcy potwierdzili swoją gotowość pełnej współpracy z rządem w zakresie prowadzenia szczepień.
 
info i foto : użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno