Dzikowiec 'kręci' ale tylko do połowy

Najbliżej położony od Wałbrzycha stok narciarski otwiera się dla narciarzy. Niestety działać będzie tylko w połowie, zatem w tym sezonie oferta Dzikowca kierowana jest bardziej do amatorów niż wyczynowców, szukających ekstremalnych wrażeń.

Dzięki poluzowaniu pandemicznych obostrzeń do działalności mogą od piątku wrócić operatorzy stoków narciarskich. Warunki do jazdy na nartach są bardzo dobre, dlatego na ten moment narciarze czekali z niecierpliwością.
 
- Pogoda nam sprzyja, dlatego możemy w końcu po kilku miesiącach zapowiedzi możemy w końcu zakręcić wyciągiem pod Dzikowcem i gościć turystów. Zapraszamy nie tylko narciarzy zjazdowych ale też biegowych oraz turystów zwiedzających nasze piękne okolice - mówi Rafał Wiernicki, dyrektor OSiR w Boguszowie-Gorcach.
 
 
Niestety okazało się, że mimo szczerych chęci nie uda się w tym sezonie udostępnić całej trasy zjazdowej na Dzikowcu. Powodem są problemy techniczne z kolejką linową.
 
- Stok jest przygotowany mniej więcej do połowy jego długości. Nie będziemy kręcić kolejką linową w tym sezonie bo "babcia nam zastrajkowała". W grudniu przygotowywaliśmy się na sto procent, zrobiliśmy ostatnie odbiory z nadzorem technicznym ale w czasie testów pojawiła się usterka, zapadł hamulec i były problemy z systemem sterowania. To dla nas przykra wiadomość bo chcieliśmy działać w pełni a mamy do dyspozycji połowę stoku - tłumaczy Rafał Wiernicki.
 
 
Zgodnie z zapowiedziami kolej będzie naprawiana i modernizowana ale procedury prawdopodobnie nie pozwolą uruchomić jej w tym sezonie narciarskim, chyba że zima się przedłuży. Dla spacerowiczów ma być udostępniona latem.
 
- Kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza. Zleciliśmy diagnozę inżynierom z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W przyszłym tygodniu powinniśmy uzyskać wyniki. Liczymy, że możliwość uruchomienia kolei linowej będzie jeszcze w sezonie zimowym ale bierzemy też pod uwagę gorszy scenariusz - mówi p.o. burmistrza Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek.
 
 
Stok będzie otwarty codziennie w godzinach 9:00 - 16:00 oraz w czasie jazd nocnych od 18:00 do 21:00. Wyjątkowo w sobotę, wtorek i czwartek dostępne będą tylko pory wieczorowe ze względu na zawody i treningi klubów sportowych. Na stoku obowiązuje reżim sanitarny a szczegółowe informacje znajdziecie na stronie dzikowiec.info.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno